Eğitime Destek Platformundan Öğrencilere Kitap Dağıtımı Foto Galeri: Eğitime Destek Platformundan Öğrencilere Kitap Dağıtımı

Hatuniye Medresesi’nde düzenlenen programa İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş, Eğitime Destek Platformu Başkanı Cahit Suci, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

"Okuyoruz Projesi" iş birliği protokolü doğrultusunda medeniyetimize yön veren yazarların kitaplarını okuyarak bilinçli bir toplumun oluşmasını amaçladıklarını dile getiren EDEP Başkanı Cahit Suci, Platform üyesi 11 sivil toplum kuruluşunun iş birliği ile eğitim öğretime yönelik desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Yaşadığı şehri, toplumunu, tarihini ve medeniyetini tanımadan gerçek manada topluma faydalı bir birey olunamayacağını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, her alanda üreten ve geleceğe müspet anlamda iz bırakan kişiler olabilmek gayretiyle çalışmalar ortaya koyduklarını ifade etti. Bu doğrultuda en iyi yolun kitaplardan öğrenilerek elde edileceğini, her birimizin hayatında kitap medeniyeti kurmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından Köse Mihal ve Ağacın Rüyası kitaplarının öğrencilere hediye edilmesi sonrasında günün anısına çekilen fotoğraflarla program sona erdi.