Abdurrahman Eken, yapığı basın açıklamasında, "Bilindiği üzere 1 Aralık 2022 tarihi itibariyle geleneksel 1001 Hatim, 1001 Şifa programının 4. sünü başlamıştık. Program kapsamında deprem bölgesinden de birçok kardeşimiz Hatim ve cüz bağışlamıştı. Rabbimiz, bu afette vefat eden Müslüman kardeşlerimize rahmeti ile muamele eylesin. Geride kalanlara da acil şifa ve sabır versin.

Geleneksel '1001 Hatim 1001 Şifa' programında okunan Hatm-i Şeriflerin ve cüzlerin; vatanımız için, bayrağımız için, İslâm için velhasıl Allah için canından vazgeçmiş aziz şehitlerimizin; yeryüzünde Hak'kı hakim kılmak için çalışırken Rabbine kavuşmuş kardeşlerimizin; Kur'an ile hemhal olan bu program için cüz ve hatim okuyan kardeşlerimizin geçmişlerinin ve  geçtiğimiz ay yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybetmiş

Müslüman kardeşlerimizin ruhlarına da hediye edeceğimiz Hatm-i Şeriflerin duasını Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünde 18 Mart 2023'te İmam-ı Azam Camisinde yapacağız. Akşam namazını müteakip yapacağımız dua programında Karaman'dan Bilal-i Habeşi Camii Müezzin Kayyımı Osman Soydoğan, Mimar Sinan Camii Müezzin Kayyımı Kayra Aydemir ve İstanbul Ataköy Yunus Emre Camii İmam Hatib-i Muhammed Habib İspirli, Sultan Ahmet Camii Müezzin Kayyımı Cihad Bodur, Sultan Ahmet Camii Baş İmam Hatib-i Hasan Kara hocalarımız Kur'an'ı Kerim tilaveti ile gönüllerimize saadet katacaklardır inşaallah. 18 Mart Cumartesi akşam namazına tüm halkımızı davet ediyoruz. Hanım kardeşlerimizde programa katılabilir onlar için yer ayrılmıştır." dedi.