banner464

Azerbaycan, Gürcistan Ve Balkan Otelleri Antalya’da Yenilenecek

Antalya’da 21-24 Ocak 2015 tarihlerinde Expo Center’da düzenlenecek 26.Anfaş Hotel Equipment Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı’na, bu yıl yurt dışından 150’nin üzerinde otelin yöneticisi katılacak.25 yıldır...

Azerbaycan, Gürcistan Ve Balkan Otelleri Antalya’da Yenilenecek

Antalya’da 21-24 Ocak 2015 tarihlerinde Expo Center’da düzenlenecek 26.Anfaş Hotel Equipment Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı’na, bu yıl yurt dışından 150’nin üzerinde otelin yöneticisi katılacak.25 yıldır...

25 Aralık 2014 Perşembe 09:58
35 Okunma
Azerbaycan, Gürcistan Ve Balkan Otelleri Antalya’da Yenilenecek
Antalya’da 21-24 Ocak 2015 tarihlerinde Expo Center’da düzenlenecek 26.Anfaş Hotel Equipment Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı’na, bu yıl yurt dışından 150’nin üzerinde otelin yöneticisi katılacak.

25 yıldır Türkiye’nin her yerinden konaklama ve ağırlama tesislerinin tüm ekipman ve hizmetlerini karşılamak için tercih ettikleri Anfaş Hotel Equipment Fuarı, her geçen yıl ziyaretçi portföyünü genişletiyor. Geçen yıl 30 binin üzerinde profesyonelinin izlediği Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nı bu yıl yurt dışından çok sayıda otelin yöneticisi ziyaret edecek.

Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, bu yıl Rusça konuşan özel bir ekibi Avrasya ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerine gönderdiklerini belirterek,"Oralarda özellikle yapım aşamasında olan ya da renovasyon sürecine giren otellerle birebir görüşmeler yapılarak 26. Anfaş Hotel Equipment Fuarı’na davetler gerçekleştirildi. Bu coğrafyadaki turizmciler Türkiye’den ekipman almayı tercih ediyorlar. Ortak görüş Türkiye’nin yakın oluşu , güvenilirliği ve ucuza kaliteli mal satması. Tabii ki Türkiye’nin aynı zamanda bir turizm ülkesi olması konaklama ve ağırlama ekipmanları konusunda gelişmemize etki etmiş durumda" dedi.

Fuar Direktörü Arzu Yüngül ise bu yıl katılımcıların fuarda yabancı otel yöneticileri ile yüz yüze görüşme şansı yakalayacaklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Mesela 2015 Avrupa Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacak olması nedeniyle turist hareketliliğine hazırlanan Bakü’nün 2 yıldır yapılanma sürecine giren Business City bölgesinde yer alan oteller ve Bakü’nün en büyük otellerinden Four Seasons Hotel, JW Marriott Absheron Hotel, Bakü Kempinski Hotel, Hyatt Regency Bakü Hotel, Fairmont Hotel yöneticileri Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nı özellikle housekeeping ekipmanları, buklet malzemeleri ve mutfak,servis ekipmanları satın alması yapmak için ziyaret edeceklerini bildirdiler. Gürcistanın başkenti Tiflis’in otelleri de Anfaş Hotel Equipment Fuarında ziyaretçi olacaklar Marriott Tiblis Hotel, Courtyard Marriott Hotel ,Tiflis Radisson Blue ve yapım aşamasında olan Tiflis İntercontinental ve yenilenmeye giren Sheraton Hotel bu otellerden bazıları. Son yıllarda artan turizm ve casino yatırımlarıyla öne çıkan Batum’un şehir merkezinde bulunan ve inşaatına yeni başlanan Crown Plaza yenilenmeye girecek butik otel Batum Plaza, yapımı tamamlanmak üzere olan Hilton Batum ve Babillon Plaza Hotelleri yönetim kadrolarıyla 26. Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nı ziyaret edecekler."

Her yıl 35.000‘in üzerinde profesyonel ziyaretçi ağırlayan Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nda son 2 yıldır katılımcı firmaların ziyaretçiyle önemli ticari bağlantılar kurmasını sağlayan Vip İkili İş görüşmeleri düzenlendiğini de belirten Arzu Yüngül, "Yurt dışından gelen otel yöneticilerini özel randevulu olarak ve VIP salonda düzenlenen görüşme programıyla katılımcı firmalarla birebir görüştüreceğiz" dedi.

Anfaş Hotel Equipment 2015 Fuarı’nda Balkan otellerinin de ziyaret edeceği belirtilirken, 5 binin üzerinde yeniden yapılanma sürecine girmiş oteliyle Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Sırbistan ve Bosna Hersek’in 80 kişilik heyetle fuarı ziyaret edecekleri bildirildi. Balkan ülkelerinin yeni oteller inşa ederek ve mevcut otelleri de restore ederek turizm çıtalarını yükseltme hedefinde oldukları da ifade edildi.

Yorumlar