banner464

Baktat, Türk Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Türkiye’deki 6 fabrikası ve yurt dışındaki ortakları ile Türk ürünlerini dünyaya tanıtan Baktat, 53 ülkeye ihracat yapıyor.1986 yılında 5 kardeş tarafından kurulan Baktat, Türk gıda ürünlerini kendi markası ile başta Avrupa olmak...

Baktat, Türk Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Türkiye’deki 6 fabrikası ve yurt dışındaki ortakları ile Türk ürünlerini dünyaya tanıtan Baktat, 53 ülkeye ihracat yapıyor.1986 yılında 5 kardeş tarafından kurulan Baktat, Türk gıda ürünlerini kendi markası ile başta Avrupa olmak...

24 Ekim 2014 Cuma 10:50
87 Okunma
Baktat, Türk Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor
Türkiye’deki 6 fabrikası ve yurt dışındaki ortakları ile Türk ürünlerini dünyaya tanıtan Baktat, 53 ülkeye ihracat yapıyor.

1986 yılında 5 kardeş tarafından kurulan Baktat, Türk gıda ürünlerini kendi markası ile başta Avrupa olmak üzere Amerika ve Asya’nın çeşitli ülkelerinde Türkiye’yi tanıtıyor. Sungurlu ve Gemlik’te ikişer, Akhisar ve Turgutlu’da birer fabrikası bulunan Baktat, yurt içinde toplam 6 fabrikada üretim yapıyor. 1985 yılında Baklan Gıda unvanı ile bakliyat işleme ve paketleme faaliyetine başlayan Baktat, 1994 yılında Gemlik-Bursa merkezli Baktat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurarak yaş sebze ve meyveden mamul gıda maddesi üretimi yapmaya başladı. 2002 yılında içecek grubu ihracatı işine giren firma, 2007 yılında Sungurlu ve Turgutlu şubesini, 2009 yılında da Akhisar şubesini faaliyete geçirdi.

Yurt dışında Almanya Mannheim de Bak Kardeşler Gmbh, Almanya Stuttgart da Blg Baklan Gmbh, Almanya Auenheim de Bak Firsch Gmbh, Amerika New York da Baktat Foods Inc, Amerika New Jersey`de Dolphin International LLC firmaları ile de birçok ülkeye satış yaptıklarını belirten firma sahibi Adıgüzel Baklan, Türk ürünlerini en güzel şekilde dünyaya tanıtmak arzusunda olduklarını belirtti.

53 ÜLKEYE İHRACAT

Baklan, "Ürettiği ve ticaretini yaptığı ürünlerin yüzde 90’ını ihraç eden Baktat grubu, başta Almanya ve Avrupa olmak üzere İngiltere, İsviçre, Hollanda, Belçika, İtalya, İspanya, Fransa, Avusturya Amerika, Kanada, Libya, Mısır, Dubai, Irak, Yeni Zelanda gibi 53 ülkeye ihracat yapıyor. Geleneksel Türk mutfağına özgü tatları her damak tadına hitap etmek ilkesi ile birleştiren şirketimiz, bu doğrultuda yurt dışında yaşayan Türk kökenli vatandaşlarımızın yanında her ülkenin kendi vatandaşlarının da beklentilerine ve damak tatlarına uygun ürünler üretmektedir. Bu doğrultudaki çalışmalar neticesinde Carrefour, Metro, Real, Edeka, Netto, Kaufland, Rewe, Fecro, Migros, Auchen, İntermarce, Uschan, Albertain, Coop gibi uluslararası alanda faaliyet gösteren mağazalar zincirlerindeki raf genişliğimiz 15 bin 000 metrekareye ulaşmıştır. Firmamız tarafından üretilen ürünler dönemler itibari ile çeşitli kalite ödülleri almaktadır. Bu 2006 yılında International Taste & Quality Institute tarafından yaprak sarma ve ajvar ürünü ile oünya talite ödülünü aldık. Ajvar ürünü Yugoslavya orijinli bir gıda çeşidi olmasına rağmen bir Türk firması olan Baktat’ın bu ödülü alması oldukça anlamlıdır. 2007 yılında yine International Taste & Quality Institute tarafından nar suyu ürünü ile dünya kalite ödülünü aldık. Avrupa ve ülkemizde pek bilinmeyen değişik gıda çeşitlerini ülkemize getirerek Türk damak tadına sunan Baktat; Ajvar, Yunan biberi, Macar biberi gibi değişik birçok gıda çeşidinin ülkemizde üretilmesine öncülük etti. 1991 yılından başlayarak Türkiye’de yatırımlarıyla dikkat çeken firmamız, Türkiye ekonomisine sağladığı katkı ve Avrupa’da gıda sektöründeki başarılı çalışmalarıyla 2000 yılında devlet üstün hizmet madalyasına layık görüldü. Yine aynı yıl İspanya’da B.I.D. kuruluşunun altın yıldız ödülüne layık görülen firmamız dünya kalite belgesini aldı. Baktat son olarak 2004 TSE kalite ödülüne layık görüldü" diye bilgi verdi.

Yorumlar