banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Balıkesir toptancı halinde yüzde 33’lük kira indirimi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, toptancı halindeki kira bedellerinin çok yüksek olduğundan şikayet eden hal esnafının kira bedellerini yüzde 33 oranında düşürülerek esnafın talebi 2 ay gibi kısa sürede sonuçlandırdı.İlk...

EKONOMİ 15.01.2018, 16:19
50
Balıkesir toptancı halinde yüzde 33’lük kira indirimi
banner762

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, toptancı halindeki kira bedellerinin çok yüksek olduğundan şikayet eden hal esnafının kira bedellerini yüzde 33 oranında düşürülerek esnafın talebi 2 ay gibi kısa sürede sonuçlandırdı.

İlk ziyaretini Balıkesir toptancı haline gerçekleştiren ve buradaki esnafın sorunlarını dinleyen Başkan Kafaoğlu, esnafın; ‘Kira bedellerimiz çok yüksek. Metropol diye adlandırdığımız şehirlerde bile kiralar bu kadar yüksek değil’ şeklindeki dertlerine, Büyükşehir Belediye Meclisinde kira indirimine giderek çözüm buldu. Yüzde 33 oranında indirime gidilen kira bedellerinde aylık 108 bin TL kira geliri elde eden Büyükşehir Belediyesi bu indirimle aylık gelirinin 27 bin lirasından vazgeçerek esnafın yüzünü güldürdü. Yapılan bu indirim ile birlikte dükkanlarının büyüklüğüne göre esnafa 500 ila 750 TL arasındaki rakamlarda kira indirimi uygulanmaya başlandı. Yeni yılın gelmesi ile birlikte kira zammı bekleyen esnafa kira indirimi yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu; “Esnafımızın talepleri bizim için önemli. Onlar kazanacak ki, şehir kazansın. Onlar gülsün ki, halkımız gülsün. Göreve geldiğimiz ilk günde de söylediğimiz gibi, Balıkesir halkının, esnafının ve hatta bu kentte nefes alan herkesin yüzü gülsün istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@