banner464

ENSAR DÜNYADA BİR İLKE İMZA ATTI

Güneş enerjisi ile çalışan ilk paketleme makinası yolda…

ENSAR DÜNYADA BİR İLKE İMZA ATTI

Güneş enerjisi ile çalışan ilk paketleme makinası yolda…

18 Ocak 2016 Pazartesi 14:01
1499 Okunma
ENSAR DÜNYADA BİR İLKE İMZA ATTI
Gelişmiş Ar-Ge laboratuvarları, sektörel tecrübesi ve yetkin teknik personel kadrosu ile gıda sektörüne hizmet veren önemli kuruluşlardan Ensar Elektronik ve Mekanik Endüstri A.Ş., firmalara özel çözümler üretiyor.

Saray Holding bünyesinde faaliyet gösteren Ensar, bugünlerde dünyada bir ilke imza atarak, güneş enerjisi ile çalışan paketleme makinası üzerinde Ar-Ge faaliyetlerini sürdürüyor.

1996 yılından bu yana hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren gıda firmalarına destek sağlayan Ensar Elektronik ve Mekanik Endüstri A.Ş., teknoloji üretirken aynı zamanda da fark yaratmayı amaçlıyor. Uzman kadrosu ve sektörel tecrübesi ile iç pazardaki yaygınlığını dış pazara da taşıyan Ensar, şimdi de sektörde bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Ensar; ürün kalitesi, fiyat avantajı ve farklı dizaynlarıyla rakiplerinden ayrışmayı hedefliyor. Bu anlamda, 2015 yılından bu yana güneş enerjisi ile çalışacak bir paketleme makinası üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Projesi ile dünyada bir ilk olmayı hedeflen firma, Ar-Ge faaliyetlerine devam ettiği projesini bir nevi kendi enerjisini kendi üreten hibrit bir makine olarak adlandırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Saray Holding Gıda Grup Başkanı Mehmet Ertabak, “Gıda sektöründe bir ilki gerçekleştireceğimiz ve ihtiyacın ve beklentilerin ötesini karşılamayı hedeflediğimiz yeni projemiz için çok heyecanlıyız. Kısa bir süre sonra makine üretiminde büyük önem verdiğimiz Ar-Ge çalışmalarını tamamlayarak piyasaya güneş enerjisi ile çalışacak bir paketleme makinası sunacağız. Dünyadaki ve Türkiye’deki etkili ekonomik dalgalanmalara rağmen, sektöre özel katma değerli ve verimlilik sağlayan projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Bir Saray Holding markası olan Ensar hakkında ayrıntılı bilgi almak için  www.ensar.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Ensar Hakkında

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren gıda firmalarına sektörel destek sağlayan Ensar Elektronik ve Mekanik Endüstri A.Ş., bir Saray Holding şirketi olarak 1995 yılında İstanbul’da kuruldu. Modern üretim tesislerinde çeşitli gıda makinaları, bisküvi, kek, çikolata üretim ve paketleme makinaları üreten Ensar; sahip olduğu deneyim ve tecrübesi ile yurt içi ve yurt dışında 30’dan fazla tesisin anahtar teslim kuruluşunu gerçekleştirdi. Ensar, uzman Ar-Ge ekibi ve sektörel tecrübesi ile geliştirdiği teknolojiyi deneyip uygulayabilen sektöründeki öncü kuruluşlardan biridir.

Son Güncelleme: 20.01.2016 09:21
Yorumlar