banner464

Esnafa Faizsiz Kredi Desteği

Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Uysal, esnafa faizsiz kredi desteği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Esnafa Faizsiz Kredi Desteği

Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Uysal, esnafa faizsiz kredi desteği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

13 Şubat 2017 Pazartesi 09:32
1253 Okunma
Esnafa Faizsiz Kredi Desteği

Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Uysal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere KOSGEB tarafından 50 bin TL üst limitli sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğine talep çok yoğun olmuş ve krediye başvuran 244.980 işletmeden sadece 15.000’i bu krediden yararlanabilmiştir.

Konuya ilişkin olarak odalarımızdan ve esnaflarımızdan krediye başvuru süresinin kısalığı ve başvuru yapanların da krediden yararlanamaması nedeniyle yaşanan sıkıntılar tarafımıza iletilmiş olup, konu Konfederasyonumuzca kredinin yenilenmesi ve başvuran tüm esnaf ve sanatkarların krediden yararlanabilmesi yönünde ilgili makamlara iletilmiştir.

Bu gelişmeler çerçevesinde, kredi faiz desteklerinin 2017 yılında da devam edeceği ve şartları taşıyan işletmelerin bu destekten yararlanabileceği açıklanmıştır.

Bu bağlamda, KOSGEB tarafından bir kez daha KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel KOBİ Beyannamesi onaylı ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan KOBİ’lere yine aynı şekilde 50 bin TL üst limitli, 12 ay ödemesiz, geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği verilecektir.

2016 yılı Aralık ayında verilen KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğine başvuruda bulunmuş 244.980 işletmeden söz konusu krediyi kullanarak KOSGEB tarafından destek ödemesi gerçekleştirilen işletmeler hariç olmak üzere, gerekli şartları taşıyan tüm işletmelerin bu destekten yararlanmaları konusunda KOSGEB İcra Kurulu KOSGEB İdare Başkanlığı’nı yetkilendirmiştir.

KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine yeni başvuru alınacaktır.

Ayrıca, teminat sıkıntısı çeken işletmeler Kredi Garanti Fonu’na başvurabilecektir.” dedi.

Son Güncelleme: 13.02.2017 13:02
Yorumlar