banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

EYT İle İlgili Yeni Gelişme

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorununun çözmek için hükümet harekete geçti. EYT temsilcileri Çarşamba günü AK Parti ve MHP temsilcilerini Meclis’te ziyaret etti. Temsilciler, partililerden EYT sorununun 2022 yılı içinde halledileceği sözünü aldı.

EKONOMİ 19.02.2022, 10:40
1115
EYT İle İlgili Yeni Gelişme
banner762

AK Parti, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın (EYT) sorununun 2022 yılında çözüleceğine dair sinyal verdi. EYT meselesinin halledilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sosyal kesimlerin sorununun beş başlıkta takvimlendirip çözüm çalışmalarına başlarken EYT’liler de AK Parti ve MHP kanadında kulis çalışmalarını artırdı.

CUMHUR İTTİFAKI’NA AYRI AYRI ZİYARET

Yeni Şafak’ın haberine göre, EYT federasyon ve platform temsilcilerinden oluşan bir heyet Çarşamba günü TBMM’de Cumhur İttifakı temsilcilerini ziyaret etti. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay’la ayrı ayrı görüşen EYT temsilcileri, sorunun çözümüne ilişkin çalışmalarla ilgili nabız yoklayıp, sorunlarını iletti. EYT’leri 8 Eylül 1999’da getirilen yaş şartıyla mağdur edildiklerini hatırlattı.

EYT SORUNU 2022’DE ÇÖZÜLECEK

Edinilen bilgilere göre, EYT sorunu sözleşmeli personel konusunun ardından gündeme alınarak 2022 yılında çözüme kavuşturulacak. Ziyarette, memur maaşları ve asgari ücretin çözüme kavuşturulduğunu belirten AK Partili Akbaşoğlu’nun, “Üçüncü mesele olan 3600 ek göstergeyi şu an hallediyoruz. Sonra dördüncü mesele olan sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden sonra 2022 yılı içerisinde EYT’liler sorununu halledeceğiz” dediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@