banner597

Genç çiftçilere büyükbaş hayvan dağıtıldı

Mersin’in Erdemli ilçesinde ’Kırsal Kalkınma Destekleri’ kapsamında gerçekleştirilen "Genç Çiftçi Projesi"nden hibe almaya hak kazanan 7 çiftçiye, 42 büyükbaş hayvan dağıtıldı.Erdemli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü...

banner491
Genç çiftçilere büyükbaş hayvan dağıtıldı
banner567

Mersin’in Erdemli ilçesinde ’Kırsal Kalkınma Destekleri’ kapsamında gerçekleştirilen "Genç Çiftçi Projesi"nden hibe almaya hak kazanan 7 çiftçiye, 42 büyükbaş hayvan dağıtıldı.

Erdemli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen dağıtımda 7 genç çiftçiye 6’şar büyükbaş hayvan teslim edildi. Hayvanların çiftçilere teslimi sırasında bir açıklama yapan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Türker, projenin önümüzdeki yılda devam edeceğini, küçükbaş hibesi kazanan çiftçilere de önümüzdeki günlerde dağıtımın gerçekleşeceğini belirtti.

Türker, 30 bin liralık hibe desteğiyle sürecin başladığını hatırlatarak, "Asıl amaç burada genç üreticilerimizi kırsalda tutmak, ekonomik seviyelerini yükseltmek ve istihdam sağlamak. Bu amaçla Erdemli’de çok sayıda başvuru oldu fakat bunun belli kriterleri var. Bunların içinden 7 tane büyükbaş projesi geçti. 7 üreticimize toplam 42 tane dişi düve dağıtımı gerçekleşti" diye konuştu.

Proje kapsamında büyükbaş hayvanlarını teslim alan kadın çiftçi Şerife Doğan ise, "Çiftepınar’da oturuyorum. Destek çıktığı için çok mutluyum. Geleceğimiz için İnşallah iyi olur. Hayvancılığı çok seviyorum, çocukluğumdan beri içindeydim. Evliliğimden dolayı 10 yıl kadar ara vermiştim. Daha iyi oldu benim için. Eşimle birlikte hayvanlarımızı yetiştireceğiz" dedi.

Proje kapsamında Mersin genelinde ilk etapta merkez Toroslar, Yenişehir ve Erdemli ilçelerinde 510 büyükbaş hayvanın dağıtımının yapıldığı da bildirildi.
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner590

banner601