banner464

Hisarcıklıoğlu, B20 Dönem Başkanlığını Devraldı

TOBB BaşkanıRifat Hisarcıklıoğlu, G20’nin iş dünyası kolu olan B20’de Dönem Başkanlığı görevine başladı. B-20 Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, B20 Başkanlığı’nı devraldı.Türkiye...

Hisarcıklıoğlu, B20 Dönem Başkanlığını Devraldı

TOBB BaşkanıRifat Hisarcıklıoğlu, G20’nin iş dünyası kolu olan B20’de Dönem Başkanlığı görevine başladı. B-20 Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, B20 Başkanlığı’nı devraldı.Türkiye...

14 Kasım 2014 Cuma 13:26
30 Okunma
Hisarcıklıoğlu, B20 Dönem Başkanlığını Devraldı
TOBB BaşkanıRifat Hisarcıklıoğlu, G20’nin iş dünyası kolu olan B20’de Dönem Başkanlığı görevine başladı. B-20 Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, B20 Başkanlığı’nı devraldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu G20’nin iş dünyası kolu olan B20’de Dönem Başkanlığı görevine başladı. 15-16 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesi ve B20 toplantılarına katılmak üzere Avustralya’ya giden Hisarcıklıoğlu, B20 Avustralya Başkanı Richard Goyder’den dönem başkanlığı görevini devraldı. Hisarcıklıoğlu’nun dönem başkanlığı sürecince yapılacak etkinliklerle, 5 bin iş dünyası temsilcisi Türkiye’ye gelecek ve küresel ekonominin geleceğini tartışacak.

Devir teslim sonrası B20 temsilcileri ile bir araya gelen Hisarcıklıoğlu, "B20 Dönem Başkanlığını devralmaktan çok mutluyum. Bu görevi başarıyla yerine getirmek için uzun süre önce çalışmalarımıza başladık ve son birkaç aydır da çalışmalarımıza hız kattık. Sizlerin de tecrübesi ve desteğiyle, ülkemizin G20 ve B20 dönem başkanlığının sadece G20 üyeleri için değil, tüm ülkeler için verimli olacağına inanıyorum" dedi.

Bütün katılımcıları İstanbul’a davet eden Hisarcıklıoğlu, ’’G20 ülkelerinin iş dünyasının da vereceği destekle çok başarılı olacağımıza eminiz. B20 sürecine elimizden geldiğince iş dünyası liderlerini dahil etmemiz gerekiyor. Sizleri ve yöneticilerinizi İstanbul’da görmek ve B20 Türkiye Dönem Başkanlığı süresince desteğinizi hissetmek bizim için çok önemli" diye konuştu.

5 BİN İŞ DÜNYASI LİDERİ TÜRKİYE’YE GELECEK

B20 Türkiye’nin tüm yıla yayılacak ve yaklaşık 5 bin iş dünyası liderini Türkiye’ye getirecek etkinliklerinin planlamasıyla ilgili çalışmaların da devam ettiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: ’’İlk 6 çalışma alanımız kesinleşti. Avustralya dönem başkanlığında 5 çalışma alanı vardı. Uluslararası ticaret, altyapı ve yatırımlar, finansman, istihdam ve yolsuzlukla mücadele alanında çalışmalar yoğunlaşarak devam edecek. Türkiye’nin B20’ye en önemli katkısı ise "KOBİ’ler ve Girişimcilik" alanında yeni bir görev gücü kurulması olacak. B20’yi sadece büyük ve çok uluslu şirketlerin teklinden çıkaracağız. KOBİ’lerin G20’nin desteğine ihtiyacı var".

B20 Dönem Başkanlığı’nı Hisarcıklıoğlu’na devreden B20 Avustralya Başkanı Richard Goyder ise Türkiye’ye başarılar dileyerek, "B20 Dönem Başkanlığı süresince Türkiye’nin ve Hisarcıklıoğlu’nun çok başarılı olacağından, verimli sonuçlar ortaya koyacağından eminim. Biz her zaman destek vermeye hazırız ve sizin yanınızdayız" dedi.

Avustralya’nın kenti Brisbane’da gerçekleştirilen B20 Türkiye Toplantısı’na Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra TOBB Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar ile İstanbul Sanayi Odası Başkanı ve B20 Türkiye Yürütme Kurulu Üyesi Erdal Bahçıvan da katıldı.

Yorumlar