banner464

Kosgeb Müdürü Mevlüt Tavşan'dan Karaman Tso'ya Ziyaret

KOSGEB Karaman Hizmet Merkezi Müdürü Mevlüt Tavşan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay’ı makamında ziyaret etti.

Kosgeb Müdürü Mevlüt Tavşan'dan Karaman Tso'ya Ziyaret

KOSGEB Karaman Hizmet Merkezi Müdürü Mevlüt Tavşan Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay’ı makamında ziyaret etti.

13 Şubat 2015 Cuma 11:33
762 Okunma
Kosgeb Müdürü Mevlüt Tavşan'dan Karaman Tso'ya Ziyaret
Mevlüt Tavşan, Karaman İlindeki KOBİ’lerin güçlenmesi, rekabet güçlerinin artması, markalaşmalarının sağlanması, proje kültürlerinin yaygınlaşması, AR-GE Kültürünün oluşturulması, İşletmeler arasında İşbirliği’nin arttırılması ve ayakları sağlam basan girişimci işletmelerin oluşturulması için KOSGEB olarak Kobi’lere destekler sağladıklarını söyledi. İlimizde KOSGEB desteklerinden yararlanan işletme sayısının,  işletmelere sağlanan destek sayısının ve toplam destek miktarının her yıl arttığını ve bu durumun işletmelere dolayısı ile de Karaman iline güç kattığını beyan etti.

KOSGEB Müdürü Mevlüt Tavşan konuşmasının devamında, “Günümüz ticari rekabet anlayışına bakıldığında; mal ve hizmetlerin ulusal ve uluslararası pazarlara markalanarak sunulmasının kaçınılmaz hale geldiği görülmektedir. KOSGEB olarak bu tespitlerden yola çıkarak ve kurumsal yükümlülükleri de dikkate alarak; Kobi Proje Destek Programımızı “KOBİ’lerin Yönetim Becerilerini ve Kurumsal Yetkinliklerini Geliştirmek” ve “KOBİ’lerin Markaya Yönlendirilmesi” konularında çağrı esaslı olacak şekilde güncelledik ve 30 Ocak 2015 tarihi itibari ile aktif hale getirdik. KOBİ Proje Çağrısı 20 Mart 2015 tarihi saat 23:50 de son bulacak şekilde www.kosgeb.gov.tr adresinde başvuruya açıldı. Bu tarihten sonra sistem proje başvurularına kapatılacağından hiçbir şekilde proje başvurusu yapılamayacaktır. İşletmelerin kendi kullanıcı adı ve şifresi ile www.kosgeb.gov.tr  internet adresinden sisteme dâhil olup kendilerine özgü projeyi 20 Mart 2015 tarihi saat 23:50’ ye kadar doldurup onaylamaları, akabinde de Proje Başvuru Formunun çıktısını alarak eki belgelerle birlikte Karaman Hizmet Merkezi Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

KOBİ Proje Destek Programında Destek Oranı ilde KDV hariç %60 oranında olup işletmelerin hazırlayacağı Projenin süresi en az 6 ay en fazla 24 ay olacaktır. KOSGEB Destek üst sınırı ise geri ödemesiz 150 Bin TL olarak belirlendi. Desteklenmesi uygun görülen gider gruplarının toplamı başkanlığında oluşturulacak kurul tarafından belirlenecek ve sabitlenecektir. İşletmelerin destek ve uygulama süreci hakkında detaylı bilgiyi www.kosgeb.gov.tr adresinden ve Müdürlüğü Personellerinden alabilirler”dedi.

Tüm KOBİ'leri proje hazırlayarak destek programından yararlanmaya davet eden Mevlüt Tavşan; Kobi Proje Destek Programının, Kobi'lerin güçlenmesi ve Karaman ekonomisinin gelişmesi açısından önemli olduğunu, işletmelerden güçlü projelerle yüksek katılımlar beklediklerini belirtti. Karaman ilinde göreve başladığı tarihten bu tarafa Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği içinde olunduğunu Ktso’ dan Kobi Proje Destek Programında işletmelere  gerekli rehberlik ve yönlendirmeleri yapmalarını beklediklerini belirtti.

Son Güncelleme: 13.02.2015 22:04
Yorumlar