Marmarabirlik Zeytin Alımına Başladı

Marmarabirlik, Mudanya, Tirilye ve Başköy’de zeytin alımlarına başladı.Havaların iyi gitmesi ile birlikte zeytin olgunlaşırken, Marmarabirlik, zeytin sezonunu erken açtı. Birlik Mudanya, Tirilye ve Başköy’de alımlara başlarken, köy alımları...

banner491
Marmarabirlik Zeytin Alımına Başladı
banner567
Marmarabirlik, Mudanya, Tirilye ve Başköy’de zeytin alımlarına başladı.

Havaların iyi gitmesi ile birlikte zeytin olgunlaşırken, Marmarabirlik, zeytin sezonunu erken açtı. Birlik Mudanya, Tirilye ve Başköy’de alımlara başlarken, köy alımları 1 Kasım’da başlayacak. Kooperatife bağlı 76 köyden 14 bin 500 ton zeytin alınması bekleniyor.

Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ali Yıldız, açılan zeytin sezonun üreticiye hayırlı olmasını dileyerek, “Bugüne kadar ortaklarımızı mağdur etmedik, bu sezon da mağdur ettirmeyeceğiz” dedi.

Yıldız, “Zeytinlerin erken kararması ve selelik olmasından dolayı merkez alımlarını biraz öne çektik. Mudanya’nın bu yıl 14 köyünde zeytinde hasar meydana geldi. Fakat diğer bölgelerde ürün rekoltesi yüksek. 15 bin 500 ton rekoltemiz var. Üreticilerimiz bu yıl rekolte beyannamelerinde titiz davrandı. Mudanya’nın 14 bin 500 ton zeytin alma kapasitesi var. Üreticilerimiz rekolte beyanı kadar zeytini depolara getirebilirler. Birliğimiz fiyat konusunda çalışmalar yapıyor. Çok afakî olmamakla birlikte hem üyelerimizi memnun edecek, hem de kooperatifimizi zarar ettirmeyecek rakamları hassasiyetle belirleyeceğiz. Geçen yılki fiyatları göz önünde bulundurarak müstahsili zarar ettirmeyeceğiz. Son üç yıldır rekoltede alımlarda sürekli artış kaydediyor ve kapasitemizi ona göre ayarlıyoruz. Alımlarda belli bir kapanış tarihi yok” diye konuştu.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576