banner464

Murat Ülker: "ülker Daha Değeli"

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker’in United Biscuits’ten daha değerli olduğunu ve United Biscuits fabrikaları dahil 200 milyon dolarlık yıllık yatırım planlarının olduğunu söyledi.Yıldız Holding dün dünyanın...

Murat Ülker: "ülker Daha Değeli"

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker’in United Biscuits’ten daha değerli olduğunu ve United Biscuits fabrikaları dahil 200 milyon dolarlık yıllık yatırım planlarının olduğunu söyledi.Yıldız Holding dün dünyanın...

04 Kasım 2014 Salı 14:20
66 Okunma
Murat Ülker:
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker’in United Biscuits’ten daha değerli olduğunu ve United Biscuits fabrikaları dahil 200 milyon dolarlık yıllık yatırım planlarının olduğunu söyledi.

Yıldız Holding dün dünyanın altıncı büyük bisküvi üreticisi United Biscuits’i satın aldığını duyurdu. Bugün konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, satın alımın yüzde 60’ını kendilerinin finanse ettiğini vurguladı. Ülker kalan bölüm için kredi kullanılacağını kaydetti. Ülker ayrıca çarpanları itibariyle bakıldığında Ülker’in United Biscuits’ten daha değerli olduğunu söyledi. Murat Ülker yatırım planları hakkında bilgi vererek United Biscuits fabrikaları dahil 200 milyon dolarlık yıllık yatırım planları olduğunu söyledi.

United Biscuits’i sermayelerinin ile değil 70 yıllık tecrübelerinin aldığını belirten Ülker, "Takdir edersiniz ki, bu haber sadece şirketimizle ilgili değildi. Sektörümüz ve memleketimiz için de güzel oldu. Dün imza atıp İstanbul’a dönerken, aklımda babam vardı. Bana bir hikaye anlatmıştı. Amcamla birlikte Ülker’i kurduklarında, “Doğru mu yaptım” acaba diye içinden geçirmiş. Allah ona ve amcama rahmet eylesin. Sevgili babam o kadar doğru yaptı ki; Türkiye’den bir dünya üçüncüsü şirket çıkardı. Çünkü bu bina onun attığı sağlam temellerden yükseldi. Derim ki; United Biscuits’i sermayemizle aldık sanmayın. Bu 184 yıllık şirketi 70 yıllık tecrübemiz aldı. Bu yatırımı yaparken, ölçtük, biçtik, Rakamları kuyumcu titizliği ile inceledik. Fabrikaları gezdik, Afrikaya’ya Nijerya’ya gittik, Hindistan’a baktık. Londra filan, günler, geceler toplantılar yaptık, araştırdık. Niye? Çünkü; en doğruyu yapalım istedik. Rakamlar ve araştırmalar, raporlar filan hepsi bir yana Diyeyim ki, en son kararı ‘Bisküvici içgüdülerimiz’ verdi. Çünkü biz bisküvinin ustasıyız. Çünkü bize, büyük bir iş disiplini miras kalmış. Çünkü çalışmakla başarabileceğimizi görmüşüz. Çünkü; Nasıl ki en baştan başlayıp Türkiye birincisi olmuşsak şimdi dünyanın üçüncü olmaya hazırız. Tabii ki, dünyanın birincisi olmaya da adayız" dedi.

Toplantıda konuşan Yıldız Holding CFO’su Cem Karakaş, United Biscuits’in alınması işleminde 10 günde devir alacaklarının taahhüdünü verdiklerini belirtti.

Yorumlar