banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

MÜSİAD Karaman Şubesi Dost Meclisinde Buluştu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Karaman Şubesi Kasım ayı Dost Meclisi kahvaltı programını New Karaman Otelde gerçekleştirdi.

EKONOMİ 06.11.2021, 12:50 06.11.2021, 13:01
416
MÜSİAD Karaman Şubesi Dost Meclisinde Buluştu
banner762

Kahvaltıya, AK Parti Karaman Milletvekilleri Av. Selman Oğuzhan Eser ve Dr. Recep Şeker, İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş, İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Mehmet Oğuzhan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, MÜSİAD Karaman Başkanı İbrahim Taşbaş, ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

Açılış konuşması ile katılımcıları selamlayan MÜSİAD Karaman şube başkanı İbrahim TAŞBAŞ covid-19 gibi zor dönemde şube olarak yeni üye kazanımıyla büyüyerek devam ettiklerini ve son dönemde yapılan bazı faaliyetleri hakkında kısaca bilgiler verdi.

14 - 17 Kasım 2021 tarihleri arasında Azerbeycan ‘ın Bakü şehrinde düzenlenecek olan MÜSİAD 25. IBF  “Internatıonal Busıness form’’ programına bu sene MÜSİAD olarak 500 iş adamı ile katılım gerçekleştirileceğini söyleyen Taşbaş; “Azerbeycan iş formu ‘na Karaman MÜSİAD olarak da katılım sağlayacaklarını burada Karaman ve Karaman üyelerimizi de tanıtma fırsatı olacağı için verimli bir program olacağını dile getirdi.

Diğer bir husustan bahseden Taşbaş; “Gectiğimiz günlerde, SGK İl Müdürümüzün şubemizi ziyarete ederek, rehberlik ve saha denetimi hakkında bilgi alışverişinde bulunmamızdır. Konuyla ilgili “Sosyal Güvenlik Kurumu olarak, rehberlik anlayışını esas alan bir yöntem ile kayıtlı istihdamı teşvik etmeye çalışmakta ve işverenleri sosyal güvenlik mevzuatı ile ilgili yükümlülükleri konusunda bilgilendirerek, mevzuatın uygulanması aşamasındaki sorunları en aza indirmeyi arzulamakta olduklarının   duyurusunu da buradan paylaşmış olalım” dedi.

Başkan yardımcısı ve Üye ilişkiler Komisyon başkanı Osman Erdoğan ise; MÜSİAD üyelerinin daha çok iş geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını üyelere yönelik, e- katolog, web sayfası ve MÜSİAD üyesi olan Tekliflernet firması ve diğer yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bu programların uygulamaya geçilmesiyle satın alma noktası üyelere en hızlı ve uygun fiyat teklifi alacakları uygulamalardan bahsetti.

Programın diğer kısmında ise Yeni üyelerin tanıtımı ve son açıklanan destekler hakkında, Tarım il Müdürü Yusuf Şahinbaş’ın ve MÜSİAD üyesi Mahmut Yıldız’ın sunumu ile devam etti. 

Toplantı yapılan soru cevap ile sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@