banner877

banner919

banner928

banner927

banner722

MÜSİAD Karaman Şubesi Dost Meclisinde Buluştu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Karaman Şubesi Aralık ayı Dost Meclisi kahvaltı programını Gorget Restarurant da gerçekleştirdi.

EKONOMİ 25.12.2021, 14:42 25.12.2021, 14:46
294
MÜSİAD Karaman Şubesi Dost Meclisinde Buluştu
banner762

Kahvaltıya Karaman Belediye Başkan yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, Şube Başkanı İbrahim Taşbaş ve MÜSİAD üyeleri katıldı. Açılış konuşması ile katılımcıları selamlayan MÜSİAD Karaman şube başkanı İbrahim Taşbaş son zamanlarda yaşanan döviz sıkıntısı hakkında MÜSİAD olarak bizler elimizdeki döviz altın gibi mevduatlarımızı TL de tutarak, ya işimiz sermayesine ya da yatırımlarımıza harcadık harcamaya da devam edeceğiz dedi.

Taşbaş; Biz MÜSİAD olarak devletimize bu zor durumda yaşanan sıkıntılardan dolayı her zaman destekçi olacağız. Üreteceğiz en iyi bildiğimiz işimizi yapacağız. Geçtiğimiz günlerde Genel başkanımız Mahmut Asmalı’nın açıkladığı indirim çağrısına tüm şubelerimizle destek vermeye başladık inşallah devamı gelecektir.

Ayrıca Ocak ayı ilk haftası başkanlar toplantımızı yeni Hazine ve Maliye bakanımız Dr. Nurettin Nebati ile gerçekleştireceğiz burada üyelerimizden bize gelecek olan sorun, sıkıntı, çözüm önerileri raporlamaları ile kendilerine sunum yapacağız.

Program; Sektör Kurulu başkanı Musa Akgül ve Yurt içi teşkilatlanma başkanı Osman Erdoğan’ın üyelere bilgilendirmeleriyle devam etti.

Sk. Başkanı Musa Akgül sektörel toplantılar yaparak toplamda 11 sektörümüz var 15 gün de bir her sektörümüzü ayrı ayrı toplayarak daha verimli bir bili akışı sağlayarak üyeler arası iş geliştirmede bulunacağız dedi.

Yurt içi teşkilat başkanı Osman Erdoğan : “MÜSİAD olarak geçtiğimiz haftalarda Bursa şubemiz ev sahipliğinde Genel İdare Kurulu toplantısı 500 işadamı üyelerimizle gerçekleştirdik. Otomotiv ve yeni nesil elektrikli araçlar konusuyla gerçekleşen toplantıda Karaman olarak elektrikli araç şarj ünitesi imalatı yapan üyemiz Musa Akgül sunumu yaparak inşallah bizde bu iş de var olduğumuzu gösterdik.

Son zamanlarda hepimizin yaşadığı kur sıkıntısını daha asgariye çekmek için bir rapor hazırlayıp sayın bakanımıza başkanlar toplantısında vereceğiz.

Ayrıca geçtiğimiz ay yapılan klasik araç ve Ofrooad festivaline bizlere destek verem basta MÜSİAD başkanımız İbrahim Taşbaş ve yönetim kuruluma, Halit Özel başkanıma organizatör yapan Adem Kocatürk beye teşekkür ederim.

Son Olarak Şube Müdürü Hüseyin Çölmek üyelere Aralık ayı kahvaltı programı gündeminden bahsetti.

Çölmek; “Değerli üyelerimiz, sektör kurulu toplantılarımıza başladık. Bu ayki toplantımız Soğuk Hava Komisyonu ve İnşaat Sektör Kurulu Toplantısı olarak yapıldı. Ocak Ayında İse Gıda ve Makina Sektör toplantısı yapılacaktır. Üyelere daha verimli ve somut kazanımlar için genel merkezimizin koordinasyonun da toplantılarımız hız kazanmıştır.

Program sonunda KARMOFF Derneği Başkanı Osman Erdoğan ve Motosikletçiler Kulüp Başkanı ve Gün Işığı Derneği Başkanı Halit Özel, desteklerinden dolayı şube başkanı İbrahim Taşbaş’a hediye takdim etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@