banner464

Niğde 2'nci Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

- Fuara 40 şehirden 350 firma katıldı

Niğde 2'nci Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

- Fuara 40 şehirden 350 firma katıldı

05 Kasım 2015 Perşembe 17:23
27 Okunma
Niğde 2'nci Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

NİĞDE (AA) - Niğde'de, 2'nci Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı.

Vali Necmeddin Kılıç, Niğde Belediyesine ait pazar yerinde gerçekleştirilen açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 2023 hedeflerine koşar adımla gittiğini söyledi.

"Türkiye'nin ufkuna Niğde'yi yıldız gibi doğurma" gayretiyle çalışanlar olduğunu vurgulayan Kılıç, "Refahın arttığı, mutluluğun yayıldığı, kendine güvenin arttığı bir dönemde gayretle çalışan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş ise fuarların teknolojiyle alıcıların buluştuğu yerler olduğunu ifade etti.

Bakanlığın 2015 yılı bütçesini 10 milyar lira olarak belirlediğini dile getiren Gümüş, tarımdaki gelişmeye dikkati çekerek, "Türkiye'deki nüfusun yanı sıra 35 milyon turisti de besleyip, bunun üzerine 18 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından fuarın açılışı protokol üyelerince gerçekleştirildi.

Tarım makineleri, hayvancılık, tavukçuluk, yem, su ürünleri, balıkçılık, arıcılık, gıda, çiçekçilik ve ekipmanlarının sergilendiği fuara 40 şehirden 350 firma katılıyor.

Fuar, 8 Kasım'a kadar açık kalacak.

Açılışa, AK Parti Niğde milletvekilleri Alparslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Garnizon Komutanı Albay İbrahim Taşkın, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Türkmen ve kurum müdürleri ile davetliler katıldı.

Yorumlar