banner464

Sulama Yatırımları Bir An Önce Bitirilecek

Karadağ Sulama İhalesi 2014 Yılında Bitiyor

Sulama Yatırımları Bir An Önce Bitirilecek

Karadağ Sulama İhalesi 2014 Yılında Bitiyor

11 Ekim 2012 Perşembe 15:36
876 Okunma
Sulama Yatırımları Bir An Önce Bitirilecek
 Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün Karadağ Sulama İhalesi ile ilgili yaptığı basın açıklamasında;
“Bölgemize, tarım ve ekonomik açıdan hayat verecek olan Kop projesi tüm hızıyla devam etmektedir. Projenin en önemli aşaması olan 18 km’lik Mavi Tünel bitirilmek suretiyle bu yıl içerisinde hizmete açılmıştır.

Bunun yanısıra, Bağbaşı Barajı’da tamamlanmıştır. Ayrıca, bu projeye bağlı olarak Bozkır ve Avşar Barajları ile Karaman’ın sulama ihtiyacını karşılayacak olan Hotamış Sulama Göleti ihalesi yapılmış ve yapımına başlanmıştır.

Bölgemizde suyun azalması ve tarımda suya olan ihtiyacın artması sebebi ile sulama yatırımlarının bir an önce bitirilmesi hayati önem taşımaktadır.

Kop Projesi kapsamında bölgemizde 48.000 hektar alan sulayacak olan Karadağ Sulama Projesi’nin 2016 yılında ihale edilmesi planlanmıştı, ancak Orman ve Su İşleri Bakanımız ve Dsi Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonucunda bu projenin yapımı 2014 yılına alınmış ve proje ihalesi için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Bu projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyor, ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Son Güncelleme: 12.10.2012 11:15
Yorumlar