banner464

Türkiye Mobilya Üretiminde Kendine Yetiyor

Ev tekstili ve Dekorasyon dünyasındaki yeni trendlerin sergilendiği Home&Tex Fuarı’nda Türkiye’deki mobilya sektörünü değerlendiren Papatya Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özbakar, “Türkiye bir tekstil cenneti, kumaş ve tekstilde...

Türkiye Mobilya Üretiminde Kendine Yetiyor

Ev tekstili ve Dekorasyon dünyasındaki yeni trendlerin sergilendiği Home&Tex Fuarı’nda Türkiye’deki mobilya sektörünü değerlendiren Papatya Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özbakar, “Türkiye bir tekstil cenneti, kumaş ve tekstilde...

21 Kasım 2014 Cuma 09:43
42 Okunma
Türkiye Mobilya Üretiminde Kendine Yetiyor
Ev tekstili ve Dekorasyon dünyasındaki yeni trendlerin sergilendiği Home&Tex Fuarı’nda Türkiye’deki mobilya sektörünü değerlendiren Papatya Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özbakar, “Türkiye bir tekstil cenneti, kumaş ve tekstilde artık ülkemizde çok iyi ürünler var. Bu konuda yurt dışına gitmeye gerek kalmıyor” dedi.

Ulusal ve uluslararası satın almacılar ile buluşma, direk olarak sipariş alma ve sektörel gelişmeleri yakından izleme gibi imkânlar sağlayarak, katılımcı firmaları, genişleyen bu pazarın tüm bileşenleriyle aynı çatı altında buluşturan Home&Tex Fuarı C&R Expo’da ev tekstil ve dekorasyon meraklıları ile buluştu. Bu yıl ilk kez fuara katılan Papatya Mobilya yeni tasarımlarıyla özellikle mimarları bekliyor. Son 5 yıl içinde mobilya sektöründen çıtanın devamlı yükseldiğini vurgulayan Papatya Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özbakar, “Uzun yıllar Avrupa’dan getirilen ürünler artık getirilmiyor. Nedeni ise Türkiye’de o kalitede daha hesaplı ürünler olması. Ucuz olacak diye insanlar kötü mala yönelmiyor. İyi malı ucuza istiyorlar. Standardınızı yükseltmeniz için kalitenizin de iyi olması gerekiyor. Çalışanınıza ona göre eğitim verip ham madde bulmanız gerekiyor. Türkiye bir tekstil cenneti, kumaş ve tekstilde artık ülkemizde çok iyi ürünler var. Bu konuda yurt dışına gitmeye gerek kalmıyor. Her şeyi kendimiz ürettiğimizden yan sanayimiz yok bu konuda. Türkiye’deki bu alanda en iyi olduğumuzu her zaman iddia ederiz” dedi.

YENİ ÜRÜNLER FUARDA

Fuara katılma amaçlarının yeni ürünleri tanıtmak olduğunu ifade eden Ahmet Özbakar, “Fuara beklediğimizin üzerinde bir ilgi var. Fuara katılma amacımız, yeni minder koleksiyonlarımızı, yeni plastik ürünlerimiz tanıtmak ve trend ürünlerimizi göstermek. Renklerimizi göstererek mimar arkadaşlara yardımcı olmayı da amaçlıyoruz. Mimarlar yeniliklerle ilgileniyorlar. Burada o yenilikleri tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu fuarların genel beklentisi mimar arkadaşlarla karşılıklı bilgi transferidir. Mimar arkadaşlarla, tasarımcılarla, oturup toplantılar yapıyoruz. Yeni bir moda daha çıkartıyoruz. Biz zaten mobilyanın modasını üreten bir firmayız. Yeni ürünleri yapmadan yeni modalar oluşmuyor. Trendleri güçlendirmeniz gerektiği için de devamlı yatırım yapmanız gerekiyor” diye konuştu.

GENİŞ İHRACAT AĞI

Papatya Mobilya olarak, Japonya’dan Yeni Zelanda’ya, Avusturya’dan Amerika’ya kadar ürün ihraç ettiklerini belirten Ahmet Özbakar, “Dünya ülkelerinde iyi noktalarda mallarımız var. İtalya’ya dahi ürünler satıyoruz ve devamlı malımızı alan 3 tane bayimiz var. Dünya’da 700’e yakın noktada bayimiz var. Türkiye’yi tanıtma çabası içerisindeyiz. Türk kalitesine artık dünyanın ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Yorumlar