banner464

Ufo Cirosunu 5 Yılda 3’e Katlayacak

Geçen yıla kadar pazarının yüzde 85’ini elinden bulunduran UFO, hakkında çıkan söylentilere karşı yeni proje ve anlaşmalarla büyüyeceğini duyurdu. Üretime yeni ürünler ve teknolojiler ile devam edeceklerini söyleyen UFO Yönetim Kurulu...

Ufo Cirosunu 5 Yılda 3’e Katlayacak

Geçen yıla kadar pazarının yüzde 85’ini elinden bulunduran UFO, hakkında çıkan söylentilere karşı yeni proje ve anlaşmalarla büyüyeceğini duyurdu. Üretime yeni ürünler ve teknolojiler ile devam edeceklerini söyleyen UFO Yönetim Kurulu...

23 Aralık 2014 Salı 14:59
48 Okunma
Ufo Cirosunu 5 Yılda 3’e Katlayacak
Geçen yıla kadar pazarının yüzde 85’ini elinden bulunduran UFO, hakkında çıkan söylentilere karşı yeni proje ve anlaşmalarla büyüyeceğini duyurdu. Üretime yeni ürünler ve teknolojiler ile devam edeceklerini söyleyen UFO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yeşil, şu an 100 Milyon TL olan cirolarını 5 yılda 3’e katlayacaklarını ifade etti.

UFO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yeşil, “Geçtiğimiz seneden yaklaşık 45 milyon TL değerinde ürünümüz stoklarda kalmıştı. Likit akışımızın önünü kesen bu duruma Türk Barter ile yaptığımız anlaşmayla çözüm bulmuş olduk. Karşılıklı anlaşmamız sayesinde şu an stokta bulunan ürünlerimizin 20 milyonluk kısmını eritmiş durumdayız. Elde ettiğimiz kazanç ile hammadde alımı sağlayarak yeniden üretime ve yeni projeler üzerinde çalışmaya başladık” dedi. Haklarında çıkan söylentileri kötü niyetli olarak nitelendiren Yeşil, “ Her büyük şirketin yaşayacağı gibi dönemsel bir likidite sıkıntısı yaşadık. Şu anda varlığımız borcumuzdan çok daha fazla. Bu süreçte Türkiye çapında bulunan 3 bin 600 bayimizle satışlarımıza da devam ediyoruz. Stoklarımızın erimesi, yeni üretim çalışmalarımız ve Dünya’da ilk defa Türkiye’de üretilecek yeni teknolojiler ile birlikte şu an için yıllık 100 Milyon TL olan ciromuzu 5 yıl içinde 3’e katlayacağız” dedi.

Önümüzdeki dönem büyüme planlarını aktaran Abdullah Yeşil “UFO markası olarak bugüne kadar fason üretimimiz yoktu. Bundan sonra hem infrared ısıtıcılar hem de yeni inovatif ürünleri UFO markası ve diğer markalar içinde üretme kararı aldık. Böylece gerek iç pazar gerekse dünya pazarı için birçok markada üretim yapıyor olacağız. Yurtdışı pazarlama ağı güçlü olan firmalarla da anlaştığımız ürünleri üreterek yurtdışı pazar payımızı da yükselteceğiz” dedi.

Çamaşır ve bulaşık makinelerinde devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atarak makinaların sofra tuzuyla çalışabilmesini sağlayan bir reaktör geliştirdiklerini belirten Yeşil, “Deterjan yerine kullanılan tuz önce bir elektrokimyasal reaktörden geçerek ayrıştırılıyor daha sonra yağ, protein ve kir çözücü sodyum hidroksite (Na0H) çevrilerek deterjan yerine kullanılıyor. Aynı zamanda düşük ısıda yapılan yıkamalarda tam sterilizasyon sağlanıyor. Geleceğin teknolojisi olarak görülen bu sistemin patent süreci bitmek üzere” dedi.

DEMLEME MAKİNESİ İLE EİNSTEİN ÇAYI

Uluslararası arenada ses getirecek bir diğer ürünün ’Bitki Çayı Demleme Makinesi’ olduğunu söyleyen Yeşil, “Dünya genelinde her geçen gün artan bitki çayı tüketiminin yanı sıra yanlış demleme sebebiyle bitkilerden yeteri kadar fayda sağlanamadığını da gözlemledik. Özellikle kokulu bitkiler içlerinde uçucu yağlar ihtiva ederler. Bu bitkilerden en fazla faydayı elde etmek için ise 70 derecenin altında suda demlenmeleri gerekmektedir. Bu şekilde her bitkinin, ancak farklı demleme ısılarında en faydalı haliyle içilebildiğini gördük. Ürünümüz ise her bitki için farklı demleme şartlarını hafızasında tutarak tüketicilerin kolaylıkla doğru şekilde bitki çayı hazırlamasını mümkün kılıyor. Aynı zamanda sesli uyarı özelliğine sahip olacak ürünümüz, bitki çayları ve karışımları ile hazırlanış biçimleri hakkında sesli bilgilendirme de yapabilecek. Yaklaşık 70 bitki üzerindeki çalışmalarımızı neticelendirdiğimiz ürünümüzü Prof. Dr. Gülçin Saltan danışmanlığında Ankara Üniversitesi ile yaptığımız ortak çalışma sayesinde tüketicilerle buluşturacağız” dedi. Özel bir bitki çayı karışımı da ürettiklerini belirten Yeşil, hafızayı güçlendiren ve Einstein Çayı adını verdikleri özel bitki karışımının da ürün ile birlikte tüketicilere hediye edileceğini söyledi.

Uzun yıllar süren araştırmaların ardından klima üretimine de başlayacaklarına değinen Yeşil, Türkiye’de ilk defa havayı kurutmayan ve nem dengesini koruyan klimanın UFO markasıyla üretileceğini söyledi. Yeşil, “Geleneksel klimalar zaman içerinde ortamdaki nemi kurutarak halı, koltuk gibi yüzeylerde bulunan tozların çok daha rahat uçuşmasına sebep olmaktadırlar ve solunum yollarımızı kurutmaktadır. Yeni geliştirdiğimiz teknoloji bu rahatsızlıkları ortadan kaldırarak daha sağlıklı konfor sağlamaktadır” dedi. Dünya’da ilk defa bu teknolojiye sahip bir klimanın üretileceğini belirten Yeşil, sektöre ve ülkemize büyük katkılar sağlayacak dedi.

Yeni ürünleri hakkında da bilgi veren Abdullah Yeşil, “Ultrasonik özel programlı nemlendirme cihazlarıyla insana zarar vermeyen steril solisyonla havadaki ve yüzeylerdeki mikropları yok eden özel bir nemilizatör üzerinde çalışıyoruz. Ürün hastaneler ve yoğun bakım ünitelerinde tercih edileceği gibi sinema, tiyatro gibi kalabalık ortamlarda ve evde de rahatlıkla kullanılabilecek. Öte yandan biyolojik su arıtma sistemleri üzerinde de çalışıyoruz. Elektrokimyasal yöntemle suyu mikroplardan arındırdığımız sistem sayesinde binaların ana su giriş borusuna bağlanacak bir cihazla şebeke suyu ve su tanklarının biyolojik temizliği yapılabilecek” dedi. Ütüleme sistemlerinde de yeni bir dönemi başlatacakları ifade eden Yeşil, ütü ile ütü masasının birlikte çalıştığı ürün ile ütü yapmanın en rahat halini tüketicilere sunacaklarını belirtti.

BAKANLIKTAN ONAYLI ARAŞTIRMA KURUMU

Sektörün öncüsü olmalarının yanında aynı zamanda bakanlıktan onaylı araştırma kuruluşu olduklarının ve 8 adet üniversite ile farklı projeler yürüttüklerinin altını çizen Abdullah Yeşil, ısıtma teknolojilerinin yanı sıra dünya çapında patentli projelerine de devam edeceklerini belirtti. Yeşil, “Şu an için organik tarım, akıllı bahçecilik ve ilaç sektörlerinde teknoloji geliştiriyoruz. Alanında uzman ekibimiz, nitelikli iş birliklerimiz ve sahip olduğumuz know-how ile inovatif çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yakın zamanda tüketicilerle buluşacak paylaştığım bu yeni ürün ve teknolojilerin yanı sıra dünya çapında ses getirecek yeni teknolojileri ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar