Mustafa Tepe Yeniden Öz Orman-iş Şube Başkanı Seçildi

Öz Orman-İş Sendikası Elazığ Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı, Mustafa Tepe yeniden şube başkanlığına seçildi.Özel bir otelde yapılan genel kurul toplantısına, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş...

banner491
Mustafa Tepe Yeniden Öz Orman-iş Şube Başkanı Seçildi
banner567
Öz Orman-İş Sendikası Elazığ Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı, Mustafa Tepe yeniden şube başkanlığına seçildi.

Özel bir otelde yapılan genel kurul toplantısına, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan ile Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, Öz İş Elazığ Temsilcisi Sezai Top ve delegeler katıldı. Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, genel kuruldaki konuşmasında, ekmek kadar, özgürlük ve demokrasiyi de önemsediklerini ve bunun mücadelesini verdiklerini belirterek, emeğin hakkını, ancak demokrasi ortamında elde edebildiğini söyledi. Orman işçilerinin, geçmişte kamunun en düşük ücretini aldığını, ancak yaptıkları toplu iş sözleşmeleriyle, bugün orman işçilerinin ücret ve sosyal haklar bakımından kamu kesiminde ilk beşe girdiğini anlatan Aslan, “Biz işletmelerimizi,her şeyden önce iş yerimiz olarak görüyoruz. İşimiz zarar görürse, ekmeğimizin de zarar göreceğinin bilincindeyiz. Sendikacılığı da bu bilinçle yapıyoruz. Geldiğimiz noktada en önemli sorunumuz, geçici işçilerimize kadro verilmesidir. Orman teşkilatında yılın 12 ayında yapılacak iş olduğu halde, maalesef bizim 9 bini aşkın işçimiz, yılın 5 ay 29 gününde çalıştırılıyor. Yılın diğer yarısında yapılması gereken işler ise hizmet alımıyla yürütülmek isteniyor. Geçici işçilerimize kadro almak için mücadelemiz devam etmektedir” dedi.

Settar Aslan, çevre ülkelerde yaşanan zulüm ve savaşlardan kaçanların Türkiye’ye sığındığını, ancak benzer bir faciada Türkiye’de yaşayan insanların gidebileceği bir yer olmadığını anlatarak, “O bakımdan, bu güzel ülkenin kıymetini bilelim; ülkemizi karıştırmak için çabalayanlara fırsat vermeyelim. Kargaşa dönemlerinde en büyük kırbacı yiyen, biz emekçiler oluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bir ‘türedi devlet’ değil, coğrafyaya 600 yıl hükmetmiş bir cihan devletinin mirasçısıdır. Büyük bir kültür ve medeniyetin mirasını taşıyoruz. O yüzden, bu ülkede yaşayan insanlar olarak, paylaşamayacağımız bir şey yoktur. Bu ülkede, kurt ile kuzu yan yana yaşayabilir” diye konuştu.

Orman Bölge Müdürü Ziya Polat da işçisiyle, memuruyla, orman teşkilatı çalışanlarının bir bütün olduğunu ve çalışanların, hakkı olanı almasından yana olduklarını belirterek, “Sendikaları, demokratik sistemin erken uyarı mekanizması olarak görüyoruz” dedi.

Şube Başkanı Mustafa Tepe ise şube alanının Malatya’dan Hakkari’ye, Şırnak’tan Tunceli’ye, toplam 14 ili kapsadığını hatırlatarak, “Öz Orman-İş’in varlığını, samimiyetini ve sıcaklığını tüm üyelere hissettirmek için yürüttüğümüz yoğun çabanın bizzat tanığı, değerli işçilerimizdir” şeklinde konuştu.

Genel Kurul Divan Başkanlığını Öz Orman-İş Genel Teşkilat Sekreteri Zeki Sungur Kızılkaya, Başkan Yardımcılıklarını Öz Orman-İş Genel Eğitim Sekreteri Mustafa Çınar, Hizmet-İş Elazığ Şube Başkanı Kazım Cavlı ve Öz Orman-İş Avukatı Gizem Bal’ın yaptığı genel kurulda, seçime tek listeyle gidildi ve şube başkanlığına Mustafa Tepe, Şube Sekreterliği’ne Ömer Öztatar ile Şube Mali Sekreterliği’ne de Behçet Akarslan seçildi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535