Emekliler ve Ev İşçileri HAK-İŞ Çatısı Altında Toplanıyor Foto Galeri: Emekliler ve Ev İşçileri HAK-İŞ Çatısı Altında Toplanıyor

Grand Karaman Otel’de Hak İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikasının Karaman Şubesi tarafından muhtarlara yönelik yemekli program gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programda Hak İş Konfederasyonunun ev işçileri ve emeklilere yönelik çalışmaları hakkında mahalle muhtarlarına bilgi verildi.

Programda ev işçileri ve emeklilerin hakkını aramak için örgütlenme çalışmalarının devam ettiği vurgulanırken, bu örgütlenme çalışmalarında daha fazla kişiye ulaşmak için mahalle muhtarlarından yardım istendi.

HAK-İŞ Konfederasyonun İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Karaman Şube Başkanı Mustafa Karakaş, yapmış olduğu konuşmada, “Kurulduğu günden bu yana işçinin, emekçinin alın teri için mücadele eden, hak ve emek mücadelesinin bayraktarlığını yapan sendikamız Genel Başkanımız Mahmut Arslan Bey’in gösterdiği hedef doğrultusunda yeni ufuklara yelken açmaya, yeni başarı hikayeleri yazmaya devam etmektedir.

Kamu kurumu işçilerinden taşeron işçilere, belediyeden belediye şirketlerine kadar geniş bir yelpaze ile emekçi kardeşlerimizle omuz omuza verip hak arama mücadelesi sürdüren sendikamız artık ev işçisi kardeşlerimiz ve emeklilerimiz için de sığınacak bir sığınacak bir liman, barınacak bir ev, dayanılacak bir ulu bir çınar konumuna geldi.

Temizlikten evde bakım hizmetlerine kadar gündelik işlerde çalışan ve ev işçisi diye nitelendiren kardeşlerimizin daha iyi haklara sahip olması ve daha iyi şartlarda çalışabilmesi için sendikamız tarafından başlatılan örgütlenme çalışmaları bugün çığ gibi büyüyerek topyekun bir ses haline gelmiştir.

Bunun yanında yine sendikamız maaş bağlama, prim tutarları, maaş akışları gibi konularda sıkıntı yaşayan, ‘Sesimizi duyan yok mu?’ diye feryat eden emeklilerimiz için de bir umut kapısına haline gelmiştir.

Allah’ın izniyle sizlerin desteği ile hem ev işçisi arkadaşlarımızın hem de emeklilerimizin hür sesi olmaya devam edeceğiz.

Tam bu noktada merkezi idarenin yereldeki en önemli temsilcisi olan siz muhtarlarımıza iş birliği ve dayanışma içerisinde olmak istiyoruz. Sendikal mücadelede zafere ulaşabilmek için daha fazla kardeşimize daha fazla kişiye ulaşmak zorundayız. Onlar bu mücadele seferberliğinden haberdar etmek, onları bu kutlu yürüyüşe dahil etmek zorundayız. İnşallah önümüzdeki dönemde hepimiz üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz.

Birlik ve dayanışma içerisinde hareket ederek bu kardeşlerimizin daha iyi şartlarda konuşmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Programa HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Danışmanı Mustafa Taştekin, Hizmet-İş Sendikası Kadın Kolları Grup Başkanı Hatice Ayhan, Hizmet-İş Sendikası Karaman Kadın Kolları Başkanı Merve Yücel, Özgıda Karaman Şube Başkanı Serdar Taş, Özsağlık-Sen Karaman Şube Başkanı Hatice Bağcıoğlu, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.