En Dipten Zirveye Atlayış! Milli Formayı Slovenya’da Terletecek Foto Galeri: En Dipten Zirveye Atlayış! Milli Formayı Slovenya’da Terletecek

Karaman’ın altın yeteneklerinden Görkem Arıkan, yüksek atlama branşında başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Türkiye Atletizm Federasyonu 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve İzmir’de düzenlenen U18 Balkan seçme yarışmalarına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü atletizm antrenörü Melihşah Katman eşliğinde hazırlanan Görkem Arıkan, 1,91’lik derecesiyle altın madalyanın sahibi olmuştu.

Enka Spor Kulübü ve aynı zamanda Karaman Sporcu Eğitim Merkezi sporcusu olan Arıkan, elde ettiği bu başarı ile 6 Temmuz’da Slovenya’da yapılacak U18 Balkan Şampiyonası’nda milli takım kadrosunda yer almayı başardı.

YARIŞMALARDAN MADALYASIZ DÖNMEDİ!

Yüksek atlama branşı ile ilgilenmeye başladığı günden bu yana yeteneğiyle dikkatleri üzerine çeken genç sporcu, antrenörü Melihşah Katman ile birlikte sıkı çalışıp katıldığı yarışlardan madalyasız dönmedi.

Özellikle kendinden yaşça büyük sporcuların rekorlarını kıran Arıkan, koyduğu hedefler sıkı çalışarak ulaştı. Arıkan, haftanın 5 günü antrenörü Melihşah Katman ile Kemal Kaynaş Stadyumunda çalışmalarını sürdürüyor. En son çıktığı yarışta milli formayı kapan Arıkan, Slovenya’da düzenlenecek Balkan Şampiyonası için de sıkı çalışıyor.

Gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulunan Arıkan, “1 Haziran’da İzmir’de düzenlenen Balkan Şampiyonası seçmelerinde 1.91’lik atlayışımla milli takım formasını giymeye hak kazandım. 5 yıldır milli takım forması giymek için çalışıyorum. Ay-yıldızlı milli formamızı giyeceğim için gayet mutlu ve huzurluyum” dedi.

“AVRUPA BARAJINI GEÇMEYE ÇALIŞACAĞIM”

Gazetemiz muhabirine İzmir’de düzenlenen yarışmadan bahseden Arıkan, “Yarışta psikolojik baskı hissetmedim ama aldığım dereceden memnun değilim. 6 Temmuz’da Slovenya’da yapılacak Balkan Şampiyonasında 2 metrelik bir atlayış yaparak Avrupa barajını geçmeye çalışacağım” şeklinde konuştu.

Yeni başarılar için koyduğu hedeflerden bahseden Arıkan, “Bundan sonraki süreçte hedeflerim 6 Temmuz’da olan Balkan Şampiyonasında 2 metrelik atlayışımla Avrupa barajını geçmek istiyorum. Avrupa barajını geçtikten sonra ilerleyen süreçlerde Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlar geliyor” ifadelerini kullandı.

“BAŞARI ELDE ETMEK İÇİN BEDENİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPIYORUM”

Arıkan, açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“Elimden geleni değil, bütün bedenimden gelen her şeyi yapıyorum. Antrenman süreçlerimiz gayet güzel geçiyor. Haftanın 5 günü antrenmanımız var. Gayet güzel stratejik antrenmanlar yapıyoruz. Zorlayıcı antrenmanlar oluyor. Bunlar olmazsa zaten başarı gelmez. Slovenya’da düzenlenecek olan Balkan Şampiyonasından önce antrenörüm Melihşah Katman’a, aileme, Karaman Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ENKA Spor Kulübüne çok teşekkür ederim.”