Engelli Dinlenme Evi Projesi Sergisi Açıldı Foto Galeri: Engelli Dinlenme Evi Projesi Sergisi Açıldı

Sekiçeşme Mahallesi’nde bulunan Halk Eğitim Merkezi Ek Binasında gerçekleştirilen ziyarette kursiyerlerin el emeği göz nuru çalışmalarından oluşan sergide incelemelerde bulunan Valimiz H. Engin Sarıibrahim, takı tasarım, taş boyama, vitray ve ahşap yakma gibi hediyelik eşyalardan oluşan çalışmalar hakkında usta öğretici ve kursiyerlerden bilgiler aldı.
Vali Yardımcısı Fatih Baysal, MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve kurum amirlerinin de katıldığı programda yakından ilgilendiği kursiyerleri tebrik ederek çalışmalarında başarılar dileyen Valimiz H. Engin Sarıibrahim, programın akabinde aynı binada hizmet veren Aile Destek Merkezi (ADEM) ve merkeze ait kursları ziyaret etti.
Akabinde aynı binada bulunan Taşkale Halıları Üretim Atölyesini ziyaret ederek,  coğrafi işaretli ürünümüz “Taşkale Halısı” dokuyan kadın üreticilerimizle bir araya gelen Vali Sarıibrahim, atölyede incelemelerde bulunarak, Taşkale Halısı dokuma süreci ile ilgili bilgi alarak, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Programa Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, eşi Hatice Sarıibrahim, MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı, İl Milli Müdürü Mehmet Çalışkan, Sosyal Yardımlaşma  ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet Ural ve kurum amirleri katıldı.