Şehit Pilot Hasan Baysal Orman Parkı’nda gerçekleşen etkinliğe ilçe merkezi ve beldelerde bulunan lise öğrencileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte açılış konuşması yapan Taşeli Turkuaz Yerel Eylem Grubu Derneği üyesi ve Yerel Kalkınma Stratejisi Uzmanı Seher Güzel, “Taşeli Turkuaz Yerel Eylem Grubu Derneği ve Ermenek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Ermenek ve Başyayla ilçelerinde eğitim gören lise düzeyindeki öğrencilerimizin kariyer planlaması ve motivasyonu için böyle bir etkinlik düzenlendiğini belirtti.

AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser de etkinliğe katılan liseli gençlere seslenerek, “Eminim ki her biriniz gelecekte çok iyi yerlere geleceksiniz. Bu adımları atarken, kariyer planlamanın yanında başarının sırrı ve başarı için yegane şeyin çalışmaktan geçtiğini asla unutmayın” dedi.

Eğitim ve Kişisel Gelişim Uzmanı Adem Karafilik te etkinliğe katılan öğrencilere ‘Kişisel gelişimin hayatımızdaki yeri ve önemi, eğitim ve çalışma hayatında kariyer ve motivasyon hakkında bilgiler verildi.

Etkinlik, programa katılanlara ikram edilen yemekle sona erdi.