banner464

Erzincan’ın Artık Haftanın Yedi Günü Hizmet Veren Bir Pazarı Var

Erzincan Belediyesinin pazaryerlerine ait düzenlemeleri içeren çalışmalarının ilki hayata geçirildi. Açılışı yapılan halk pazarı Erzincan da haftanın yedi günü hizmet vereceği öğrenildi.Kızılay Mahallesinde Emniyet Çarşısının arkasında...

Erzincan’ın Artık Haftanın Yedi Günü Hizmet Veren Bir Pazarı Var

Erzincan Belediyesinin pazaryerlerine ait düzenlemeleri içeren çalışmalarının ilki hayata geçirildi. Açılışı yapılan halk pazarı Erzincan da haftanın yedi günü hizmet vereceği öğrenildi.Kızılay Mahallesinde Emniyet Çarşısının arkasında...

23 Ekim 2014 Perşembe 22:48
119 Okunma
Erzincan’ın Artık Haftanın Yedi Günü Hizmet Veren Bir Pazarı Var
Erzincan Belediyesinin pazaryerlerine ait düzenlemeleri içeren çalışmalarının ilki hayata geçirildi. Açılışı yapılan halk pazarı Erzincan da haftanın yedi günü hizmet vereceği öğrenildi.Kızılay Mahallesinde Emniyet Çarşısının arkasında bulunan Halk Pazarında hizmet verecek olan pazar esnafı, sürekli zabıta denetiminde bulunacak, yaka kartları ve standart elbiseleri ile hizmet verecek.

Seyyar satıcıların bir noktada toplanmasına vesile olan Pazar yeri ayrıca şehir genelinde yürütülen kaldırım işgalleri ile mücadele çalışmasına da katkı sağlayacağı öğrenildi.

Açılış törenine Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, eski Belediye Başkanlarından Yüksel Çakır, Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği başkanı Bedir Limon ve oda yöneticileri, mahalle muhtarları, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tuna Güneş, Belediye Başkan Yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Başkan Başsoy "Pazarcılık Kültürü tarihi geçmişi olan bir olgu. Hayatımızda önemli bir yere sahip iken, şehrimizde bu değerimiz önemini her geçen gün yitirdi. Pazarlar haftanın belirli günlerinde sıkışmıştı. Özellikle cumartesi ve pazartesi günlerine hapsedilmişti. Erzincan Belediyesi olarak istedik ki haftanın her günü hemşehrilerimiz bir Pazar yerinden alış veriş yapabilsin. Pazar yerleri ile alakalı çok köklü ve büyük projelerimizi, yapacağımız önemli yenilikleri buradan başlattık. Kurduğumuz bu modern pazar yerin haftanın 7 günü hizmet verecek. Burada belediyemiz güvencesinde bir terazi olacak ve hemşehrilerimiz aldıkları ürünleri burada kontrol edebilecekler. Pazar yerinde düzenli olarak zabıta görevlilerimiz zabıta noktamızda hazır bulunacaklar. Bu Pazar yerinde bir de sosyal çalışmamız olacak. Bu çalışma ile hemşehrilerimiz aldıkları ürünleri bir noktaya bırakacaklar ve ihtiyaçlılar bu ürünleri buradan alarak ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Bu çalışma şehrimizde bir ilk. Pazar yerinin bir diğer önemli işlevi ise seyyar satıcıların bir noktada toplanması ve esnaf kimlikleri ile hizmete başlamasının sağlanmasınadır. Kent genelindeki kaldırım işgalleri ile mücadelenin bir parçası olarak bu Pazar yerinde seyyar satıcılarımız sabit satış noktalarının sahibi oluyorlar. Hem kayıt altına alınıyorlar, hem de kazançlarını vergilendiriyorlar. Merkezi bir noktada, zengin ürün çeşidi ile bu pazar yerimiz kentin önemli ticari merkezlerinden biri olacak. Tüm esnafımıza ve tüm hemşehrilerimize hayırlı pazarlar, hayırlı alışverişler diliyorum."Dedi.

Daha sonra Erzincan Belediyesi eski Başkanı Yüksel Çakır açıklamasında; “Öncelikle bu Kadir şinas davranışından dolayı Cemalettin Beye ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Burada bizim dönemimizde başlamış olan, fiziksel çalışmaları tamamlanmış olan bir üst yapı çalışmasını hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tür çalışmaların bıraktığımız noktadan, hız kesmeden devam ettiğini görmekten de büyük bir memnuniyet duyuyorum. Erzincan’da yaşamaya devam eden bir kardeşiniz olarak 2009 ve 2014 yılları olmak üzere 5 yıl, birçok konuda yine beraberce, Cemalettin Beyle ve diğer Ak Parti teşkilat mensubu arkadaşlarımızla, mahalle muhtarlarımızla, Erzincan’daki bütün sivil toplum kuruluşlarıyla, vilayetiyle, Üniversitesiyle hizmet ettik. Birçok konuda ilklere birlikte imza attık. Şu anda bu adımlar hız kesmeden devam ediyor. İşte Ak Parti ve Ak Parti’nin ülkemizde açmış olduğu çığırın farkı budur. Birinin görevi bırakmasıyla hiçbir noktada çalışmalar sona ermiyor. Bilakis katlanarak, artarak devam ediyor. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemize 2023’e dair koymuş olduğu hedeflere bugün milletimizin ilk kez kendi seçimi ile görev başına getirdiği Cumhurbaşkanı olmasına karşılık Genel Başkan ve Başbakan olarak görevlendirilmiş ve seçilmiş olan Sayın Ahmet Davutoğlu Beyefendiye görevi devrettikten sonra zor bir süreçte görevi devralmasına rağmen ülkemizi savaşın eşiğinden çevirmek suretiyle bu hedeflere doğru emin adımlarla millet olarak ilerliyoruz. Başkanımızda bizim alt yapı ve üst yapıda başlattığımız çalışmaların üzerine yeni hedefler koymak suretiyle çalışmaları hız kesmeden devam ettiriyor. Şahsım adına ve bütün Belediye Meclis üyesinde görev yaptığım arkadaşlar adına Başkanımıza, beraberinde Başkan Yardımcılarına ve şu anda görevi üstlenmiş olan Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımıza, muhtarlarımıza teşekkür ediyor, başarıların artarak devam etmesini diliyor, temenni ediyor, tekrar bu Kadir şinas davranışından dolayı Cemalettin Beye ayrı ayrı sizler adına ve şahsın adına teşekkür ediyor, sizlere de katıldığınız için hoş geldiniz diyorum” dedi.

Daha sonra, başkan Başsoy ve beraberindekiler, pazarın içinde bulunan bir sepete alışveriş yaptıkları ürünleri bıraktılar. Bu ürünler ihtiyaçlı hemşehrilerimizin kimse ile muhatap olmadan doğrudan ulaşabileceği bir noktada bulunuyor. Pazardan alışveriş yapan hemşehrilerimiz bu sistem sayesinde ihtiyaçlılara kolayca ulaşabilecek şekilde bağışta bulunabilecekler. Dedi.

Yorumlar