Milli Savunma eski Bakanı Gönül:

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlama programı kapsamında Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül’ün katılımlarıyla “Dışa Bağımlılıktan Kurtuluş Yolunda Savunma Sanayi” konulu konferans düzenlendi.Erzincan...

banner491
Milli Savunma eski Bakanı Gönül:
banner567

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlama programı kapsamında Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül’ün katılımlarıyla “Dışa Bağımlılıktan Kurtuluş Yolunda Savunma Sanayi” konulu konferans düzenlendi.

Erzincan İl Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen programa Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül, Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve eşi Hatice Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş ve eşi Nesrin Savaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan program Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül’ün kısa öz geçmişi katılımcılara aktarıldı. Ardından kürsüye davet edilen Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül, sunumlarını katılımcılarla paylaştı.

Savunma Sanayiye yönelik aydınlatıcı bilgiler veren Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül yaptığı konuşmada savunmanın temel unsurunun; inanmış, azimli, fedakar, iyi eğitilmiş insan unsuru olduğunu belirterek, en ileri teknolojilerin önce savunma sanayiinde kullanıldığını ve ileri teknolojinin, devletler için önemli bir kimlik olarak kazanıldığında parayla bile verilmediğinin önemine değindi.

Savunmanın mecburiyet tahtında 1 kuruşluk silahı 1000 kuruşa almak zorunda kalınacağını belirten Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül, bilinmeyen teknolojinin kullanılamayacağını ve tamir edilemeyeceğini söyledi.

Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül, konferansını sinevizyona yansıtarak, kara, hava, deniz ve uzay sistemlerinden yerli yapım silahların gelmiş olduğu noktaları katılımcılarla paylaştı.

Konferansın ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş konuşmasında Milli Savunma Eski Bakanı Vecdi Gönül’ün vermiş olduğu konferanstan ve kendilerini Erzincan da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini iletti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590