banner464

Erzimder, Eğitim Faaliyetlerine Yoğunlaştı

Erzurum İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği (ERZİMDER) Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği proje çerçevesinde, ‘’ Aile ve Çocuk ‘’ve ‘’ Sporcu Ahlakı ve Kötü Alışkanlıklardan kurtulma’’ seminerleri düzenledi.Seminere,...

Erzimder, Eğitim Faaliyetlerine Yoğunlaştı

Erzurum İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği (ERZİMDER) Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği proje çerçevesinde, ‘’ Aile ve Çocuk ‘’ve ‘’ Sporcu Ahlakı ve Kötü Alışkanlıklardan kurtulma’’ seminerleri düzenledi.Seminere,...

30 Ekim 2014 Perşembe 18:04
87 Okunma
Erzimder,  Eğitim Faaliyetlerine Yoğunlaştı
Erzurum İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği (ERZİMDER) Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği proje çerçevesinde, ‘’ Aile ve Çocuk ‘’ve ‘’ Sporcu Ahlakı ve Kötü Alışkanlıklardan kurtulma’’ seminerleri düzenledi.

Seminere, İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği ( ÖNDER) Genel Başkanı Hüseyin Korkut, Öncü Spor Genel Sekreteri Hüseyin Dağdeviren ve kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan , konuşmacı olarak katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen seminerde konuşan ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut, öğrencilere değerli olduklarını ve bu değer doğrultusunda hedefe doğru varmaları gerektiğini söyledi.

Öncü Spor Genel Sekreteri Hüseyin Dağdeviren de sporda ahlak ve kötü alışkanlıklardan korunma konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Sıtkı Aslanhan ise imam hatipli gençlere ve ailelerine seslenerek, toplumsal dinamiklerimize bağlı milli ve manevi değerleri benimseyip yaşayan, ayrıca duyarlı bir nesil olarak yetişmenin öneminden bahsetti.

Öğrencilere hitaben ‘’ Bugün sizin yeniden doğuşunuz buradan çıktıktan sonra hayatınızda bir şeyleri değiştirmeye başlayacaksınız’’ diyen Aslanhan öğrencileri güzel sunumuyla etkiledi.

Sunumdan son derece keyif alan öğrenciler çok etkilendiklerini belirterek Aslanhan’ı , bir daha Erzurum’da görmelerinin kendileri için bir gurur olacağını belirttiler.

ERZİMDER Genel Başkanı Cemil İlbaş ise seminerde emeği geçen, ÖNDER ekibine, Gençlik Spor Bakanlığına, öğrencilere seminer için yer temin edip, ulaşıma katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesine, İl Müftüsü Hasan Çınar’a, Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Zinnur Şimşek’e ERZİMDER üyeleri ve organizasyona destek veren genç ERZİMDER ekibe teşekkür etti.

İlbaş, ‘’Dünya bizi bekliyor’’ sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, çalışmalarını bu bilinçle gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Program sonunda İlbaş ve yönetim kurulu üyeleri seminere katlan konuşmacılara plaket taktim ettiler.

Seminerle ilgili memnuniyetlerini dile getiren veliler, eğitim seminerine destek veren kurumlara teşekkür ettiler.

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanlığı aynı proje çerçevesinde Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Palandöken Kız Anadolu İmam Hatip, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu’nda sporcu ahlakı ve kötü alışkanlıklardan kurtulma seminerleri düzenlendi.

Yorumlar