Mahalle Muhtarlarına Tarımsal Destekleme Toplantısı

Yakutiye İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından mahalle muhtarlarına yönelik tarımsal desteklemeler ve bu konuda yapılan uygulamalar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.Yakutiye Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda...

banner491
Mahalle Muhtarlarına Tarımsal Destekleme Toplantısı
banner567
Yakutiye İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından mahalle muhtarlarına yönelik tarımsal desteklemeler ve bu konuda yapılan uygulamalar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yakutiye Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Yakutiye İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Kantarkaya, Ziraat Mühendisleri Yavuz Polat, Emirhan Cengiz ve 40 mahalle muhtarı katıldı. Toplantıda İlçe Müdürü Mehmet Kantarkaya, Ziraat Mühendisleri Yavuz Polat Ve Emirhan Cengiz tarafından 2015 Üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 1 Eylül 2014 tarihinde başladığı ve 31 Aralık 2014 tarihinde sona ereceği hatırlatıldı. Çiftçilerin bu süreler içerisinde yapacakları başvurularında 2015 üretim yılı için planladıkları tarımsal faaliyet bilgilerinin tamamını beyan edecekleri ve üreticilerin 2015 yılı tarımsal desteklemelerinden istifade edebilmeleri için 31 Aralık 2014 tarihine kadar ÇKS başvurularını yapmaları gerektiği belirtildi. Veteriner Hekimler Gökhan Özcan Ve Ömer Aydın tarafından ise hayvan kayıtlarının güncellenmesi ve hayvan hastalıkları konularında bilgiler verildi. Desteklemeler konusunda mağduriyetlerin önüne geçilmesi için Mahalle Muhtarlarından çiftçilerin bu yönde bilgilendirilmelerinin sağlanması istendi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535