Milletvekilliğinin çok büyük bir mesuliyet olduğuna değinen Eser, 5 yıllık milletvekilliği görevi sürecindeki çalışmalarına da değindi.

Adaylığı açıklandığı günden bu yana vatandaşları ziyaret eden Eser, çok fazla kişiliyle karşılaştığını ve birçoğu ile anılarının olduğunu belirtti. Günde 20 bin adım atarak Karamanlılarla sohbet edip 14 Mayıs seçimleri için destek isteyen Eser “Karşılaştığımız vatandaşların birçoğu ile anılarımın olduğunu gördüm.”dedi.

Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser, konuşmasında; "5 yıldır Karaman'ı temsil etmeye çalıştım layıkıyla. Geçtiğimiz 5 yıl içinde her kesimden insanı her sektörden insanı Karaman'da yaşayan kim varsa taleplerini yapmaya çalıştım. Şimdi seçim olduğu vakit, tüm siyasi partinin adayları sahaya çıkar gezer dolaşır. Benim karşılaştığım şey şu oldu. Karşılaştığımız vatandaşların birçoğu ile anılarımın olduğunu gördüm. Geçmişte telefonla görüşmüşüm, odama gelmiş, bir derdi sıkıntısı olmuş, uğraşlar vermişim. Karşılaştığım insan sayısı çok fazla. Telefon numaram da zaten herkeste olduğu için. Yani özetle ben bu şehirle kader birliği yapmışım. Buradaki hemşerilerimizin derdiyle sorunlarıyla ne olursa olsun paylaşmışız. Dert ortağı olmuşuz." sözlerine yer verdi.