Seçim çalışmaları kapsamında çeşitli temaslarda bulunan AK Parti Karaman Milletvekili ve 1. Sıra adayı Selman Oğuzhan Eser “ Bir taraftan büyüme ve istihdam odaklı politikaları sürdürürken, diğer yandan da enflasyon ile mücadelemizi hiç olmadığı kadar kararlı bir şekilde devam edecek. Enflasyonu tek haneli rakamlara indireceğiz. Daha evvel yaptık yine yaparız” dedi.

Yeni dönemde ekonomi anlamında sıra dışı projelerin yine AK Parti hükümeti tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde hayata geçirileceği vurgusu yapan Eser “Finansal enstrümanları daha da geliştirerek TL cinsi tasarrufları artıracağız, para, maliye, gelirler ve finansal sektör politikalarında daha güçlü bir yapı inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı. AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

Stratejilerimiz hazır. 15 Mayıs sabahı yeni güne uyanır gibi ülkemiz yeni bir döneme başlayacak. Halkımızın takdir ve desteği ile bunu hep birlikte başaracağız. Seçim beyannamemizde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da üzerinde önemle durduğu ekonomi alanına dair çalışmalarımız yeni dönemde hiç olmadığı kadar önem kazanacak. Mesela tarımsal üretim, verimlilik ve lojistik planlamasını daha da güçlendirip, gıda arz güvenliğini sağlayacak, gıda fiyatlarındaki oynaklığın önüne geçeceğiz.

Bunun yanında önemli diğer konu enerji, enerjide dışa bağımlılığı azaltıcı politikalarımıza paralel bir şekilde vatandaşlarımıza yansıyan enerji maliyetlerinde düşüş sağlayıcı planlarımız mevcut. Enflasyonun dar gelirli vatandaşlarımızı ezmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Gelir düzeyi düşük vatandaşlarımızın masraflarında önemli bir yer tutan kira tutarlarını düşürmeye dönük konut projelerimize de devam edeceğiz. Bunlar Türkiye için yeni şeyler değil, hamasi sözler değil, daha evvel yaptık yine yapacağız.