Eski Ramazanlar Tarihi Mekânda Yeniden Canlanıyor Foto Galeri: Eski Ramazanlar Tarihi Mekânda Yeniden Canlanıyor

Unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimiz ve geçmiş kuşaklardan kalan kültürel mirasımız Karaman'da Gazi Kültür Sanat Merkezi'nde yeniden hayat buluyor. Ramazan ayı boyunca 7-12 yaş grubundaki ilkokul öğrencileri "Çocuk İftarları" etkinliklerinde doyasıya eğlenecek.

Duru Bulgur'un sponsorluğunda düzenlen etkinliğin, ilk programı 15 Mart 2024 Cuma günü başladı. Programa, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve eşi Hanımefendi Hatice Saribrahim, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Mustafa Çakır ve Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocuklar katıldı.

İftar öncesinde İlkeğitim Müzesi Derneği (İLKEM) Başkanı Ali Yağcı, Ramazan ayı boyunca belli aralıklarla düzenlenecek projenin içeriği ve amacı hakkında bilgiler verdi. Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen İLKEM Derneği ile İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ve katkılarından dolayı İhsan Duru'ya teşekkür etti.

İftar sonrasında program, çocuklara masal dinletisi, Karagöz ile Hacivat gösterisi ile devam etti.  Masalları can kulağıyla dinleyen çocuklar, Karagöz ile Hacivat gösterisinde keyifli anlar yaşadı.

Çocuklarımıza Ramazan ayı kültürünün (dayanışma, yardımlaşma, fakirleri sevindirme, israf etmeme, tüketim alışkanlıklarının kontrol altına alınması vb) kazandırılmasının amaçlandığı etkinlikler 10 gün boyunca Gazi Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek.