banner597

Dünya Oyun Oynama Gününde pedallara bastılar

Sokakların toplum tarafından kullanılmasını hedefleyen "Şenlikli Toplum Platformu" sokakların aynı zamanda tüm canlılar tarafından da kullanılabilir hale gelmesini amaçlayan bir etkinlik hazırladı. Bu kapsamda düzenlenen bisiklet turu ile...

banner491
Dünya Oyun Oynama Gününde pedallara bastılar
banner567

Sokakların toplum tarafından kullanılmasını hedefleyen "Şenlikli Toplum Platformu" sokakların aynı zamanda tüm canlılar tarafından da kullanılabilir hale gelmesini amaçlayan bir etkinlik hazırladı. Bu kapsamda düzenlenen bisiklet turu ile yüzlerce bisikletçi, Eskişehir sokaklarında tur attı.

Proje, arabalara terk etmek zorunda kalınan sokakları tekrar şenlik, macera, eğlence, spor alanlarına dönüştürmek ve daha sonra oluşturulan ortak mekanların toplumsal gruplar tarafından beslenmesini sağlamak olduğu ifade edildi. Düzenlenen etkinliğe Tepebaşı Belediyesinin yanı sıra Eskişehir Bisiklet Derneği, Mimalar Odası, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği, Ekolojik Yaşam Topluluğu, Tepebaşı Gençlik Merkezi, Osmangazi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Vakfı destek verdi.

Bisiklet turu için Espark AVM önünde buluşan yüzlerce bisikletçi “Şenlikli Toplum” olarak, Şenlikli Toplum Projesi’nin tanıtılması amacıyla pedal çevirdi.
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner590

banner612

banner601