banner597

Elektronik atıklar çiçek tohumuna dönüşüyor

Odunpazarı Belediyesi, elektrikli ve elektronik atıkları toplama kampanyasına devam ediyor.Ihlamurkent Mahallesinin katkı verdiği kampanyada evlerden alınan elektronik atıklar karşılığında vatandaşlara içerisinde kır çiçekleri ve ladin ağacı...

banner491
Elektronik atıklar çiçek tohumuna dönüşüyor
banner567

Odunpazarı Belediyesi, elektrikli ve elektronik atıkları toplama kampanyasına devam ediyor.

Ihlamurkent Mahallesinin katkı verdiği kampanyada evlerden alınan elektronik atıklar karşılığında vatandaşlara içerisinde kır çiçekleri ve ladin ağacı tohumları verildi. “Dönüşüm Seninle Başlar” adıyla devam eden projede 2017 yılında 2 bin 28 kilogram e-atık toplandı. Son olarak Ihlamurkent Mahallesinin destek verdiği kampanya için Odunpazarı Belediye yetkilileri mahalle muhtarı Birsen Canbaz’a teşekkür etti.

Elektrikli ve elektronik atıkların düzgün şekilde geri dönüştürülmemesi kurşun, cıva, brom ve krom gibi zehirli materyallerin salınımına, insan ve doğa sağlığına zarar vermesine sebep olduğunu söyleyen yetkililer, bu atıkların zararlarından korunmak için yapılması gereken ilk şey kullanım ömrünü tamamlamış elektronik cihazların geri dönüşüme gönderilmesi olduğunu ifade ettiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner601

banner612

banner590