“Esnaf ve Sanatkârımızı Destekleyeceğiz” Foto Galeri: “Esnaf ve Sanatkârımızı Destekleyeceğiz”

Sağlam “Bizleri çok sıcak karşılayan güler yüzlü esnaf kardeşlerimize misafirperverlikleri için teşekkür ederiz. İnşallah yeni dönem hepimiz için çok daha iyi olacak” dedi.

Sağlam esnaflarla yaptığı konuşmalarda şu ifadeleri kullandı:

“Esnaf ve sanatkârlarımızın kümelenmelerini ve kooperatifleşmelerini kolaylaştıracak adımları desteklemeye devam edeceğiz. Hazine destekli kullandırılan kredilerde imalat sektörüne, ihracata, markalaşmaya, e-ticarete, yönelen esnaf ve sanatkârlara ilave faiz desteği sağlayarak bu desteklerin etkinliğini artıracağız. Ayrıca: Esnaf ve sanatkârlar için, tüketimin yenilenebilir enerjiden sağlanması konusunda yatırım teşvik modelleri geliştireceğiz.

Öte yandan esnaf ve sanatkârlara ihracat süreçleri, girişimcilik, Ar-Ge ve yenilikçilik ile devlet yardımları hakkında eğitim, danışmanlık ve bilgi desteği sağlamak üzere 81 ilde konu ile ilgili eğitimler düzenlenmesini sağlayacağız.

Esnafımızın e-ticaret ve e-ihracat pazarlarına erişimlerini kolaylaştıracak programları hayata geçireceğiz. Ahilik Sandığı’nı aktif bir biçimde kullanarak esnaf ve sanatkârlarımızın piyasada iş yaparken daha güvenli bir biçimde faaliyet göstermelerini sağlayacağız.