Esnaflar Bayram Hazırlıklarına Başladı Foto Galeri: Esnaflar Bayram Hazırlıklarına Başladı

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Karaman’daki çarşı esnafı da bayramın bereketi için hazırlıklara başladı. Hazırlıklarını tamamlayan birçok esnaf ise müşterilerini bekliyor. 
Karaman’da bulunan Gazipaşa Bedesteni esnaflarından İshak Canıvar, bayram hazırlıklarının gayet iyi gittiğini dile getirerek vatandaşlara hizmet etmek için hazır olduklarını söyledi. 
Canıvar, “Allah'ın izniyle Karaman halkına hizmet vermeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz senelere göre işler biraz daha değişti. Daha önceden alım gücümüz vardı ama ürün bulamıyorduk. Şimdilerde ise alım gücünün yanı sıra ürün çeşitliliği de bulamıyoruz” dedi. 
Konya’dan Karaman’a ürün getiren toptancı esnafı Ali Özdemir ise ufak ufak Ramazan Bayram’ı hareketliliğinin başladığını ifade etti. 
Bayramın yaklaşmasıyla birlikte mağazalara ürün göndermeye başladıklarını belirten Özdemir, satışların normal günlere göre biraz daha arttığını dile getirdi. 
Bayram yaklaştıkça satışlarında artacağını beklediklerini vurgulayan Özdemir, kış sezonunun biterek yaz sezonunun başladığını, müşterilerinin ürünlerini sattıktan sonra kendilerine geri dönmelerini beklediklerini ifade etti.