Uzun yıllardır ilimizde esnaflık yapan kuaför Orhan Beyaz, gazetemizle irtibata geçerek kargo firmasıyla ilgili olarak yaşadığı mağduriyeti anlattı.

Beyaz, Ankara’da ikamet eden kardeşi tarafından kendisine gönderilen kargonun geç gelmesinin yanı sıra kargonun adresine teslim edilmemesine rağmen ek olarak ücret ödendiğini iddia etti.

“SESİMİ DUYAN YOK MU?”

Beyaz, gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ankara’da ikamet eden kardeşim kargomu 6 Temmuz Perşembe günü tarihinde  kargo firmasına teslim etmiş. Ankara’daki Aras kargo görevlisi kargonun 7 Temmuz Cuma günü öğleden sonra alıcının elinde olacağını söylemiş. 10 Temmuz Pazartesi günü ise telefonuma, ‘Sn. müşterimiz, gönderiniz kargoyu kabul etmemeniz nedeni ile teslim edilememiştir. 3 iş gününde Karaman şubemizden teslim alınmazsa iade edilecektir.’ Diye mesaj geldi.

Hemen buna istinaden firmanın sanayideki şubesine gittim. Oradaki hanımefendiye sordum elemanınız kaçta geldi diye. ‘Size bilgi vermek zorunda değiliz’ dendi. Ben de gün boyu iş yerimdeydim, benim iş yerimde 4 tane kamera var kaçta geldiyse bakalım dedim. Zira sabahtan gece yarısına kadar iş yerimden hiç ayrılmadım. Kargomu sanayi şubesinden elden teslim aldım. Ödeme olarakta 205,52 TL aldılar. Çıkışta fişi incelediğimde iş yerine teslim ücreti ve hizmet bedeli 35 TL yazıyordu. Tekrar içeri girdim sordum.  Siz kargomu dükkanıma teslim etmediniz ki? Bu parayı niye benden aldınız diye. Görevli bayanda, ‘35 TL’yi sistem böyle çıkartıyor’ dedikten sonra bayanla tartıştık. Bayanda ‘Git istediğin yere şikâyet et’ dedi. Daha sonra bu kargo ile alakalı internette şikâyet sitelerinde de bu benim yaşadığım olayla alakalı birçok şikâyet yapıldığını öğrendim.

Şimdi vergi dairesine, Tüketici Hakem Heyetine ve gerekli her yere şikâyet edeceğim. Bu durum ile alakalı birçok vatandaşın, esnafın buna benzer sorunlar yaşadığını ve herkesin hakkını aramasını istiyorum.”