EY GAZZE SEN HAKLISIN VE BEN SENİN YANINDAYIM

Bir ramazanı, bir manevi iklimi yaşamaya çalışırken, bölük pörçük yaşamaya çalışırken, Suriye’nin, Irak’ın parçalanmışlığını yaşarken Terörist İsrail Devleti tam 10 gün Gazze’ye havadan bomba yağdırdı. Çocukları katletti, evleri Gazzelilerin başına yıktı. Kadınları, sivilleri katletti. Biz de her gün ölü saydık. Bugün şu kadar çocuk katledildi, şu yerleşim yeri yıkıldı, şu kadar sivil hayatını kaybetti diye sanki her şey olağanmış gibi hayata devam ettik. 10 gün gecesi ve gündüzüyle bu ramazan ikliminde Gazze’ye bomba kusan Terörist İsrail, kana doymaz bu cani, yakmaktan ve yıkmaktan şehvet derecesinde zevk alan bu insan görünümündeki katil, şimdi de karadan saldırıya geçti. Açık yarı cezaevine dönmüş olan Gazze’ye bu sefer tanklarıyla, toplarıyla ve tabi yine hava desteğiyle saldırmaya başladı. s

1,5 milyar İslam aleminin içerisine bir hançer gibi saplanan bir avuç toprak ve bir avuç inan müsveddesine sahip olan terörist İsrail bu cesareti kimden alıyor. Bu cüreti nasıl gösteriyor. İşte can alıcı nokta burası. Ne yazık ki gözü dönmüş bu cani, bu terörist devlet bütün cesaretini ve bütün cüretini Müslümanlardan alıyor. Müslümanların bölünmüşlüğünden, Müslümanların parçalanmışlığından, Müslümanların birlikte hareket edemediğinden, Müslümanların birlikte düşünemediğinden alıyor. Müslümanlar kendi içlerinde mezhep kavgalarını yaptığı sürece, kendi içlerinde birbirlerini yediği sürece daha çok Gazze için ölü sayar, daha çok Gazze için ağıt yakar, daha çok timsah gözyaşları dökeriz.

Gazze olayında BM’den, AB ve ABD’den medet ummak boşuna bir çaba. Unuttuğumuz bir şey var, küfrün tek millet olduğu. Evet küfür tek millettir ve onlar birbirlerinin dostudur. Hey medeni dünya, vicdanı, insafı, insanlığı kendinden uzaklaştırmış dünya, senden medet uman senin gibi olsun. Senin demokrasinde, senin insan hakları söyleminde, senin birlikte yaşama ve yaşatma idealinde yerin dibine batsın. Sende sessizliğinle bu vicdansızlığın, bu insafsızlığın, bu katliamın, bu caniliğin bir parçasısın. Elbet o gün gelecek, elbet terörist İsrail’e hesap sorulduğu gün gelecek ve o gün senden de bunun hesabı sorulacak.

Ey paranın, servetin, sarayların, zevkin, şehvetin sahibi olan Araplar. Gazze’de katledilen senin dindaşın, ırkdaşın. İşbirlikçiliğin, uşaklığın, satılmışlığın din gününde sana hiçbir kazanım sağlamayacaktır. Servetin, sarayların, zevkin, şehvetin o gün sana bir ateş olup yapışacaktır. İzzetini, şerefini, insanlığını, vicdanını bugün Gazze’de gömmen ve bunu sana yaptıran, sana diz çöktüren efendilerin o gün sana hiçbir fayda sağlamayacaktır. Sen kime hizmet ediyorsun, sen kime kulluk ediyorsun ey Arap alemi bunu fark ettiğin zaman çok geç olmasın sonra.

Hele bakın şu İslam alemine Türkiye dışında kılını kıpırdatan var mı? Terörist İsrail’e yüksek perdeden sesini yükselten var mı? Uluslar arası kuruluşları acil toplantıya davet eden var mı? Görünen o ki son kale Türkiye. Bu kalenin düşmesi için de ellerinden geleni yapıyorlar zaten. Bu sese, bu yiğit sese dört koldan saldırıyorlar. Bu sesi kısmak, bu sesi ortadan kaldırmak için cansiparane çalışıyorlar. Çatı diye terörist İsrail ile Filistin arasında taraf olmamak lazım diyen Ekmeleddin ihsanoğluna destek veriyorlar. Sen bu davada taraf olmayacaksın da nerede taraf olacaksın. Arap devletlerinin başında senin gibi taraf olmayanlardan yeterince var zaten. Bunlara bir yenisini de biz mi ekleyelim.

Hayır. Böyle yapmayacağız 10 Ağustosta başta terörist İsrail’inde istemediğini yapacak ve yeni Türkiye’nin ve bu yeni Türkiye ile birlikte yeniden İslam coğrafyasının dirilmesine ön ayak olacak Recep Tayyip Erdoğan’ı seçeceğiz. Bu hadiseler şahısları çoktan aşmış durumdadır. Şahısların kim olduğunun bir önemi kalmamıştır. Önemli olan davadır, haktır, hakkın yanında, hakkın tarafında olmaktır. Muhakkak ki mazlumların, mağdurların, zulme uğrayanların, yanında olanlar kazanacaktır. Zalimlerin, kan dökücülerin, haksızlık yapanların yanında yer alanlar kaybedecektir.

Biz inanıyor ve iman ediyoruz ki zafer inananlarındır ve zafer muhakkak ki yakındır. Bütün gücümüzle hakkın yanında olamaya, hakkı haykırmaya devam edeceğiz. Uşaklık yaparak, kula kulluk yaparak zillet içerisinde yaşamaktansa, hakkın yanında yer alarak, hakka kulluk yaparak şerefli ölmek daha evladır. Gazze bütün zerratımca bağırıyorum sen haklısın ve senin yanındayım. Zalimler için yaşasın cehennem. Ve cehennem iyi ki varsın.   

M. Abdulkadir YUSUFOĞLU