Fen Lisesi Öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nda Projelerini Anlattı Foto Galeri: Fen Lisesi Öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nda Projelerini Anlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi öğrencileri, bilimin farklı alanlarında yaptıkları araştırmaları ve buluşları sergileyerek ziyaretçilere heyecan verici bir deneyim sundu. Programa, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları İsmail Kılınç, Abdurrahman Kurt, Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, Millî Eğitim Şube Müdürleri Salih Koç, Mehmet Ali İyibaş, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Program, Okul Müdürü Murat Şen'in açış konuşmasıyla başladı. Fuarda yer alan projelere ilişkin davetlilere bilgiler veren Murat Şen, gençlerin bilimsel meraklarını ve yeteneklerini geliştirmeleri açısından 4006 Bilim Fuarlarının önemli olduğunu kaydetti.

Okul Müdürü Murat Şen'in konuşmasının ardından İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları İsmail Kılınç ve Abdurrahman Kurt, Hanımefendi Hatice Sarıibrahim ile birlikte açılış kurdelesini kesti. Öğrencilerin bilimsel meraklarını artırmak, araştırma ve inovasyon yeteneklerini desteklemek amacıyla düzenlenen bilim fuarında davetliler, koordinatör öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin hazırlamış olduğu 18 projeyi tek tek ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.”