Fenerbahcenin En Istikrarli Oyuncusu Dusan Tadic OlduKulübün Ülker Stadı'nda saat 17.00'de başlayacak olan genel kurulu, taraftarlar ve camia büyük bir merakla bekliyor.

Genel kurulda masada 3 farklı senaryo bulunuyor. Bu senaryolar şu şekilde:

  1. Futbol takımını ligden çekmek ve önümüzdeki sezona alt ligden devam etmek.
  2. Futbol takımının faaliyetlerine bir süre ara vermek, dondurmak.
  3. Yurt dışından bir kulüp satın almak.

Kulüp Başkanı Ali Koç'un yapacağı konuşmada, alınacak aksiyonlar hakkında detaylı bilgi verilerek, olası hukuki ve finansal sonuçlar aktarılacak ve yetki istenecek. Ayrıca, sponsorlar, Bankalar Birliği ve SPK ile yapılan görüşmelerden elde edilen bilgiler de camiaya aktarılacak. Tartışmaların ardından önergeyle el kaldırma usulüyle oylama yapılacak.

Genel kurulda alınacak kararlar arasında önemli bir konu da Turkcell Süper Kupa maçıyla ilgili olacak. 7 Nisan'daki maçtan 4 gün sonra Olympiakos deplasmanına çıkacak olan Fenerbahçe'nin, maçın ertelenmesini talep etmesine rağmen TFF'nin olumsuz yanıtı sonrasında maçın planlandığı gibi Şanlıurfa'da aynı tarihte yapılacağı açıklanmıştı.

Ayrıca, Başkan Ali Koç'un Divan Kurulu'nda taraftarlara yaptığı "Lütfen 7 Nisan için bilet talebinde, seyahat organizasyonunda bulunmayın. 2 Nisan'ı bekleyin" çağrısı da dikkat çekiyor.

Genel kurulun toplam üye sayısı 55 bin olarak belirtilirken, 18 Mart'tan bu yana aidatlarını yatıranların sayısı 45 bin 142 kişi olarak açıklandı. Başkan Ali Koç'un ilk toplantıda işi bitirme hedefini gerçekleştirmesi için en az 22 bin 572 kişinin genel kurula katılması gerekiyor. Ancak bu sayıya ulaşılamazsa, 9 Nisan'daki ikinci toplantıda tüzüğe göre yönetim ve denetim kurulunun toplam sayısının iki katından bir fazlası dahi yeterli olacak.