“Aşk ile Ânı Seyretmek” adlı projenin tanıtımı ve fotoğrafçılık atölyesinin açılışı davetlilerin katılımıyla okul binasında gerçekleştirildi. Mustafa Koçak’ın arşivinden temin edilen Karaman ve bölgesine ait eski fotoğrafların yer aldığı sergide, okul müdürü Rukiye Yılmazer ve proje sorumlusu öğretmenler Esra Sezgin, Erhan Tosun ve Döndü Sağlam’ın açıklamaları şu açıklamaları yaptılar:

“Şehrimizden ve bölgemizden yıllar evvel çekilmiş fotoğrafların sergilendiği programda bir ânın dondurularak günümüze ulaşması gençlerimize zamanı derinden hissettirdiği gibi sonraki nesillere de mevcut ânı aktarma bilinci uyandırmıştır.

Akıp giden zaman içinde çevremizdeki güzellikleri fark etmek, bakış açımıza itina göstermek, gördüklerimizden ilham almak, ilham aldıklarımızı da insanların nazarına en güzel şekilde sunmak amacıyla her ânı aşk ile seyretmek, aşk ile kayda almak ve aşk ile sunmaya çalışacağız.

Bu proje sayesinde öğrencilerimizin 21. asrın imkânlarıyla, insanlık adına; ruha, kalbe ve zihne hitap eden çabaları kültür ve sanat alanında kıymetli hizmetlerin verilmesine, nitelikli eserlerin çıkmasına vesile olacağız”         

Fotoğrafçılık atölyesinin açılışına Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş proje koordinatörleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Fotoğrafçılık Atölyesi Açıldı Foto Galeri: Fotoğrafçılık Atölyesi Açıldı