Bugüne kadar 4 defa düzenlenen 'Fuarım', Hollanda'nın yanısıra Belçika ve Almanya'dan da ziyaretçilerin uğrak yeri oldu.

Hollanda'da 'Sonbahar Tatili'ne denk getirilen ve 3 gün süren organizasyonun resmi açılışı dualarla ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Sunuculuğunu Uğur Arslan'ın yaptığı programda, T.C. Rotterdam Başkonsolosu Sevgi Kısacık, Gazeteci Abdurrahman Uzun, AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Denk Partisi Lideri Stephan Van Baarle de hazır bulundu ve birer konuşma yaptılar.

Açılış töreninde Fuarım Organizasyonu Sahibi Zekeriya Arslan da ekibine ve katılım sağlayan stantçılar ve sponsorlara teşekkür etti. Kesilen kurdelenin ardından sponsorlara bronz, gümüş ve platin olmak üzere üç kategoride plaketler sunuldu.

Fuarım’ı ayrıca T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Ticaret Müşaviri Aşkın Pekel ve Elçilik Müşaviri Nadir Çakır da stantları ziyaret ettiler. Esnafları dolaşarak hayırlı işler dileyen Büyükelçi Ünal, Türkiye’nin gururu TOGG’u da yakından inceleyip özellikleri hakkında bilgi almayı ihmal etmedi. Öte yandan Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu da fuarı ziyaret etti.

Fuarım'da Uğur Işılak, Alem Show, Avukat-Yazar-Oyuncu ve AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Gazeteci-Yazar Abdurrahman Uzun, Eypio, Irmak Arıcı, Grup Misali, Burak Tanriverdi, Kurtuluş Kuş / Burak Bulut ve Akif Andal sahne aldılar.

'KARAMAN TANITIM GÜNLERİ' 25-27 ARALIK'TA ZAANDAM'DA

'Fuarım' Yöneticisi ve aynı zamanda Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) Başkanı olan Zekeriya Arslan, '5.Fuarım' organizasyonunun, 22-23-24 Aralık 2023 tarihlerinde Hollanda’nın Zaandam şehrinde yapılacağını, aynı salonda ise ise ara vermeden 25-27 Aralık tarihlerinde ise 'Karaman Tanıtım Günleri'nin yapılacağını belirtti.

Haber: Mehmet Ali Topcu