FUARIM Festivali Yarın Amsterdam'da Başlıyor Foto Galeri: FUARIM Festivali Yarın Amsterdam'da Başlıyor

Yarın (Cuma) kapılarını ziyaretçilere açacak olan Fuarım, 22-24 Aralık tarihleri arasında 'Fuarım Festivali', 25-26-27 Aralık günlerinde ise 'Karaman Tanıtım Günleri' organize ediyor. Her 2 organizasyon da Zaandam Taets Art and Event Park'ta gerçekleştirilecek.

Festivalle ilgili olarak, Karamanlı hemşerimiz ve Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) Başkanı Fuarım Yöneticisi Zekeriya Arslan şu açıklamalarda bulundu:

"Zaandam'da 5'ncisi düzenleyeceğimiz Fuarımda, başta gastronomi olmak üzere kıyafet, hediyelik eşya, gıda, moda, kozmetik, içecek vs. satışı olacak. Ayrıca kitap, dinleti, konser başta olmak üzere onlarca sanatçı, yazar ziyaretçilerle buluşacak. Özellikle bu tarihleri seçmemizin nedeni vatandaşlarımızdan gelen yoğun istek diyebilirim. Malum Noel tatili var. Gerek Hollanda'da yaşayan vatandaşlarımız, gerekse çevre ülkelerden tatil vesilesi ile eş dost ziyaretine gelenlerle birlikte festivalimizin yoğun geçeceğini tahmin ediyoruz."

"Aynı salonda 25-26-27 Aralık günleri 'Karaman Tanıtım Günleri' olacak. Karaman'ın kültürel ve gastronomik zenginlikleri tanıtılacak. Etkinlikte, Karaman mutfağının lezzetleri, yöresel müzik ve dans gösterileri, el sanatları ve tarihi eserler sergilenecek. Fuarım ve Karaman Günleri'ne girişler, ilk iki gün ücretsiz olacak. Ücretsiz giriş uygulamasıyla vatandaşların yeni yıla daha mutlu girmesi amaçlanıyor. Fuarım ve Karaman Günleri'nin ayrıntılı programı, etkinlikleri www.fuarim.nl web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edilebilir."

Haber: Mehmet Ali Topcu