Garnizon ve Polis Şehitliği Ziyaret Edildi Foto Galeri: Garnizon ve Polis Şehitliği Ziyaret Edildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin 7'inci yılı sebebiyle düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Karaman’da şehitlikler ziyaret edildi. 

  Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte Garnizon ve Polis Şehitliğini ziyaret etti. Kur’an-ı Kerim okunup vatanın birliği ve dirliği için dua edilen şehitliklerde Vali Akkoyun ile il protokolü şehitlerin kabirlerini tek tek ziyaret edip karanfil bıraktı. Şehitlik ziyaretinde gazetecilere açıklamada bulunan Vali Tuncay Akkoyun, bu yıl 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7'incisi seneyi devriyesi olduğunu söyledi. "15 Temmuz gecesi hain ve alçak bir darbe girişimi, milletimizin cesareti ve dik duruşu ile Cumhurbaşkanımızın liderliğinde destansı bir mücadeleyle bağımsızlığına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır" diyen Akkoyun, “O gece semalardan yankılanan ezanlarla ve selalarla bundan sonra ülkemizin istiklaline, istikbaline ve bağımsızlığına uzanan eller geri itmiştir. İnşallah bundan sonra bizler birlik beraberlik içerisinde vatanımıza, milletimize, bayrağımıza her zaman için sahip çıkacağız. Birliğimizi beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz. 15 Temmuz gecesi hainlere karşı mücadele ederken şehit olan aziz şehitlerimizi rahmetle minnetle yad ediyoruz. Gazilerimize de sağlık ve huzur diliyoruz. Bu vatan toprağı kolay kazanılmadı. 15 Temmuz gecesi milletimizin bağımsızlığına, milletimizin istiklaline ve istikbaline el uzatan bu hainlerin bilmediği, aklına gelmediği bir şey vardı; o da Malazgirt’te, Kurtuluş Savaşında, Çanakkale de, bu aziz vatanda yaşayan milletimizin tarihte de bağımsızlığına uzanan elleri nasıl kırdığını hesap edememişlerdi. Bizler büyük bir milletiz. Bu topraklarda yaşayan Türk milleti her zaman bağımsızlığını, istiklalini ve istikbalini her şeyin üzerinde tutmuştur. Türkiye yüz yılının kahramanları o gece bizlere çok büyük bir emanet bıraktılar. Rabbim o emanete layıkıyla sahip çıkmayı nasip eylesin bizlere" dedi.

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şehitlik ziyaretine, Vali Tuncay Akkoyun’un yanı sıra Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya ile daire müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.