Sivas Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğini yaptığı 5. Anadolu Buluşmalarına Türkiye’nin yanı sıra KKTC ve Azerbaycan’dan katılan yaklaşık 100 gazeteci rehber eşliğinde Sivas’ın tarihi yerlerini gezdi.

İlk olarak Hamidiye Millet Bahçesi’ni gezen gazeteciler özellikle dünyada sadece Sivas’ta bulunan Savaş Atları Müzesi’ni çok beğendiler. Aynı alanda at binip ok atan gazeteciler, bahçenin içindeki Kitap Kahvesi’ni çok beğendiler.

TGF heyetini öğlen yemeğinde Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ağırladı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer, desteklerinden dolayı Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu üyeleri Reha Kars ve İlhami Erkoca’ya teşekkür plaketi takdim etti.

TGF heyeti öğlenden sonraki programda ise Ulu Camii, Çifte Minare, Gök Medrese, Şehir Müzesi, Kongre Müzesi ve şehir meydanını gezdiler. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta çok önemli bir değere sahip olan Kongre Müzesi’nin önünde hatıra fotoğrafı çektiren TGF heyeti tarihi yerlere hayran kaldı.