Gazi Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen "Gazi Eğitim Buluşmaları" programı çerçevesinde, alanında uzman isimlerin eşliğinde çeşitli eğitim ve atölye programları düzenleniyor. Sıradışı konularla bezenmiş atölye ve eğitim programları, alanında uzman isimlerin rehberliğinde gerçekleşiyor. Yapay zekâ, yenilikçi öğretim yöntemleri, hatta film okuyazarlığı gibi derin konular, eğitimin zengin dokusunda birleşiyor. Tarihler ise 20 Mayıs ile 7 Haziran arasında sınırlı bir zaman diliminde adeta bir eğitim şölenine dönüşüyor. Her gün saat 14.00'te başlayacak etkinlikler, 25 kişilik seçkin bir topluluğu ağırlıyor.

"Eğitimle Geleceğe" mottosuyla düzenlenen ilk program, 20 Mayıs'ta heyecan dolu bir buluşmaya sahne oldu. Karaman'daki eğitimciler, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdris Nebi Uysal ile buluştu. Prof. Dr. İdris Nebi Uysal, katılımcılara "Sözlük Geleneğimiz" konusunu derinlemesine işledi. Kelimelerin büyülü dünyasına yapılan bu yolculuk, katılımcıların zihinlerinde yeni bir şafak vakti doğurdu. Prof. Dr. Uysal'ın her bir kelimesi, sözlük geleneğimizin zenginliğini ve önemini yüreklere dokundurdu.

Gazi Eğitim Buluşmaları, nitelikli eğitimin yaygınlaşması ve öğretmenlerin sürekli olarak kendilerini yenilemeleri adına önemli bir platform olma özelliği taşıyor. Geleceğin eğitimine yön veren bu değerli buluşmalara katılan herkes, mesleklerine ve öğrencilere daha da değer katma fırsatı buluyor.

3