Edebiyat Ve Kitap Topluluğu Şiir Dinletisi Düzenledi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Edebiyat ve Kitap Topluluğu tarafından, Fen Edebiyat Fakültesi Ömer Asım Aksoy Konferans Salonunda “ Şiir Dinletisi” düzenlendi.Edebiyat ve Kitap Topluluğu Başkanı Yunus Alıcı, 25 Aralık Antep’in kurtuluşunu...

banner491
Edebiyat Ve Kitap Topluluğu Şiir Dinletisi Düzenledi
banner567
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Edebiyat ve Kitap Topluluğu tarafından, Fen Edebiyat Fakültesi Ömer Asım Aksoy Konferans Salonunda “ Şiir Dinletisi” düzenlendi.

Edebiyat ve Kitap Topluluğu Başkanı Yunus Alıcı, 25 Aralık Antep’in kurtuluşunu anmak, 27 Aralık millî şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u ölüm yıldönümünde yad etmek, şiir seslendirmeyi seven üye öğrencilerle ve şiir dinlemeyi seven katılımcılarla aynı platformda buluşturmak amacıyla bu programı düzenlediklerini belirtti. Dinleti kapsamında seslendirilen şiirlerin seçiminin topluluk üyeleri tarafından belirlendiğini ifade eden Alıcı, Şair Mehmet Baycan’ın Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun anlam ve önemi ile ilgili ‘Gaziantep’ adlı şiiriyle konuşmasını sonlandırdı.

Mehmet Akif Ersoy- Çanakkale Şehitlerine, Yavuz Bülent Bakiler-Antepli Şahin, Necip Fazıl Kısakürek-Utansın, Arif Nihat Asya-Bayrak, Yahya Kemal Beyatlı-Kayıp Şehir gibi birbirinden güzel şiirlerin seslendirildiği şiir dinletisi katılımcılar keyifle dinledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581