banner464

Gkv Özel Liselerinde Cumhuriyet Etkinlikleri Dolu Dizgin

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yılı etkinlikleri çerçevesinde bir birinden farklı ve dikkat çekici programlara imza atarken GKV Özel Liseleri öğrencileri de hazırladıkları gösterilerle dikkat çekti.GKV...

Gkv Özel Liselerinde Cumhuriyet Etkinlikleri Dolu Dizgin

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yılı etkinlikleri çerçevesinde bir birinden farklı ve dikkat çekici programlara imza atarken GKV Özel Liseleri öğrencileri de hazırladıkları gösterilerle dikkat çekti.GKV...

29 Ekim 2014 Çarşamba 12:34
18 Okunma
Gkv Özel Liselerinde Cumhuriyet Etkinlikleri Dolu Dizgin
Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yılı etkinlikleri çerçevesinde bir birinden farklı ve dikkat çekici programlara imza atarken GKV Özel Liseleri öğrencileri de hazırladıkları gösterilerle dikkat çekti.

GKV Özel Okulları eğitim kampüsünde sahnelenen gösterilerde Cumhuriyet’in kazanımlarının anlatıldığı gösterileri izleyenler duygulu anlar yaşadı. Atatürk’ün yaşamından kesitlerin sahnelendiği gösterilerde öğrencilerin bayrak şovu ayakta alkışlandı.

GKV Özel Liseleri öğrencileri tarafından hazırlanan Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde Türkiye’nin, üzerinde bulunduğu coğrafya itibarı ile politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahip olduğuna dikkat çeken GKV Özel Liseleri Müdürü Müfit Taşlıyar, “Büyük Atatürk’ün eseri, bir büyük devrim ve millerimize eşsiz bir armağan olan Cumhuriyeti, ilanının 91.yılında birlikte kutlamanın mutluluk, coşku ve heyecanı içindeyiz. Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişlermiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır. Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvet; milletin kendisidir. Türk milleti, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyetimizin temel hedefi; görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur. Devlet halkın devletidir, her türlü yönetim yetkisinin kaynağı millet iradesidir. Büyük Atatürk’ün ortaya koyduğu ‘Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir’ ilkesi, devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Bütün bunların teminatı, Cumhuriyettir. Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde Türkiye Cumhuriyeti, uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, bölgesindeki gelişmelerde aktif rol oynamış, ‘Yurtta ve dünyada barış’ fikriyle iç ve dış tehditleri bertaraf etmesini bilmiştir. İleri medeniyet yolunda hızlı ve kararlı adımlarla ilerleyen ülkemiz, dünyanın sayılı ülkelerinden biri olmaya namzettir. Ülkemiz, üzerinde bulunduğu coğrafya itibarı ile politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedenlerdir ki, binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapılmış, oyun içinde oyun oynanmıştır. Ancak, tek yürek olmuş millerimiz sayesinde bu oyunlar boşa çıkarılmıştır. Bundan sonra yapılacak planlar da bozulmaya mahkûmdur. Bu toprakları yurt edinmiş bütün insanları kucaklayan bir millet kavramını bizlere öğreten Büyük Atatürk’ün izinden her zaman yürümeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Cumhuriyet ve Atatürk konulu çeşitli gösterileri sahneleyen öğrencilerin halkoyunları gösterileri de büyük ilgi gördü. Atatürk’ün Vals sahnesini de canlandıran öğrencilerin rol aldığı gösterilerin ve diğer etkinliklerin Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin 10 Kasım’a kadar devam edeceği öğrenildi.

Yorumlar