banner464

Sanko Holding Hayır İşlerine Yenilerini Ekliyor

Bir asırlık geçmişiyle faaliyet gösterdiği birçok sektörde yatırımları, üretim ve istihdam gücüyle Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayan Sanko Holding, hayır işlerine de yenilerini ekliyor.Sanko Holding tarafından, Şahinbey Bağlarbaşı...

Sanko Holding Hayır İşlerine Yenilerini Ekliyor

Bir asırlık geçmişiyle faaliyet gösterdiği birçok sektörde yatırımları, üretim ve istihdam gücüyle Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayan Sanko Holding, hayır işlerine de yenilerini ekliyor.Sanko Holding tarafından, Şahinbey Bağlarbaşı...

24 Ekim 2014 Cuma 12:49
48 Okunma
Sanko Holding Hayır İşlerine Yenilerini Ekliyor
Bir asırlık geçmişiyle faaliyet gösterdiği birçok sektörde yatırımları, üretim ve istihdam gücüyle Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayan Sanko Holding, hayır işlerine de yenilerini ekliyor.

Sanko Holding tarafından, Şahinbey Bağlarbaşı Mahallesi ve Şehitkamil Güvenevler Mahallesi’nde yaptırılacak 2 caminin inşaatına ilişkin protokol, Vali Erdal Ata ve Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu tarafından törenle imzalandı.

Hayır işlerinden dolayı Konukoğlu Ailesi’ne teşekkürlerini ileterek sözlerine başlayan Vali Ata, Sanko Holding’in ülkemiz ekonomisine çok büyük katkıları olan, 14 bin civarında kişi çalıştıran ve kazançlarının büyük bölümünü hayır işlerine ayıran bir holding olduğuna vurgu yaptı.

“Şu ana kadar 20 tanesi ilimizde olmak üzere, 22 okul yaptırdılar. Bir kısmı ilimizde bir kısmı diğer illerde olmak üzere 10 tane cami yaptırdılar” diyen Ata, şunları kaydetti:

“Bugün imzaladığımız 2 protokolün dışında ilimize 3 cami daha yaptıracaklar. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Gönül arzu eder ki, okulda, hastanede, camide veya kamu hizmeti niteliğinde olan tüm şeyleri devletimiz kendi imanları ile yaptırsın. Ama devlet ne kadar kaynak ayırırsa ayırsın nüfusu hızla artan bir ülkeyiz, genç nüfusa sahibiz. Dolayısıyla zaman zaman devletin ayırdığı kaynaklar yetmiyor. Hayırseverlerimizin katkısıyla bu açıkları kapatmaya çalışıyoruz.”

Konukoğlu Ailesi’nin Gaziantep’te en büyük hayır işlerini yapan aile olduğunu belirten Ata, “Burada 3 yıldan beri görev yapıyorum. Bu tür hayır işleri geldiği zaman ilk aklımıza gelen Abdulkadir Bey veya Konukoğlu Ailesi. Sağ olsunlar. Gerek Van’daki deprem olsun, gerek eğitimle ilgili olsun, gerekse Gaziantepspor için olsun yardımlar toplandı… Her zaman kapısını çaldığımız ve hiçbir zaman boş dönmediğimiz bir aile. Kendilerini yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu konuşmasında, Gaziantep’in yanı sıra Türkiye’nin diğer illerinde yaptıkları hayır işlerinin devam edeceğini belirtti.

Konukoğlu, şunları söyledi:

“Sayın Valimizin de söylediği gibi 5 tane cami yaptıracağız. İnci Konukoğlu ve İbrahim Erpamukçu adına yapılacak camilerle ilgili 2’sinin protokolünü bugün yapıyoruz. Ayrıca, Karataş sanayi bölgesine benim adıma, Korupark’ın içine ‘Ülgan Konukoğlu’ adına cami yapacağız. İslahiye’de de bir cami yaptırıyoruz. Yaptıracağımız bir de okul var. Okul ve cami yapımına bundan sonra da devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.”

Hayır işlerine aracılık edenin de yapan gibi sevap kazandığını vurgulayan Abdulkadir Konukoğlu, bu hayır işinin yapılmasında emeği olan, imza atan herkese teşekkür etti.

Protokol imza törenine, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Müftü Yardımcısı Şaban Kondi ile Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu, Mali Koordinatör İhsan Akyol, Hukuk Müşaviri Av. Celal Üstünboyar, ASCE İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Koçer ve Sanko Havlu Genel Müdürü Serdar Erpamukçu da katıldı.

Yorumlar