Geleceğin Meslekleri İçin Beceriler Semineri İlgi Gördü Foto Galeri: Geleceğin Meslekleri İçin Beceriler Semineri İlgi Gördü

Seminerin açılış konuşmasını İKEV Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan DURU gerçekleştirdi. Ardından ilk oturumda, "Geleceği Sen Yaratacaksın & FIRST Robotics Competition STEM Kodlama, Robotics Uygulama ve Eğitimleri" konuları Fikret Yüksel Vakfı Teknik Koordinatörü Hasan BİLGİN ve Kurumsal İlişkiler Danışmanı Elif Üstebay Tınar'ın sunumlarıyla dinleyicilerle paylaşıldı.

Mola sırasında katılımcılara yöresel lezzetlerden etli ekmek ikram edildi. Program, ikinci oturumda Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eren Ceylan’ın "Dünyada ve Türkiye’de STEM Eğitimi & Geleceğin Meslekleri İçin Beceriler" başlıklı sunumuyla devam etti.

Katılımcıların sorularının ardından katılım belgesi verildi. Sunum yapanlara ise plaket takdim edildi.

Katılımcılar arasında yer alan Vakıf Yönetim Kurulu, Vakıf Mütevelli Üyeleri, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden katılan eğitmenler, Vakıf üniversite bursiyer öğrencileri ve konuklar programın çok keyifli geçtiğini belirterek, gelecek etkinliklere olan ilgilerini dile getirdiler.