Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu “Sağlığın keyfini birlikte sürelim” Gerçekleştirildi Foto Galeri: Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu “Sağlığın keyfini birlikte sürelim” Gerçekleştirildi

2011 yılından beri organize edilen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, 2024 yılı itibariyle T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun iş birliğiyle Türkiye'nin tüm şehirlerinde düzenlenmektedir. Her yıl Türkiye genelinde 10 bini aşkın bisikletseverin katıldığı Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, ülkemizin en geniş kapsamlı ve en yüksek katılımlı bisiklet turu olma özelliğini taşıyor. Türkiye genelindeki Yeşilay şubeleri, Yeşilay Spor Kulüpleri ve gönüllülerimizin değerli katkılarıyla birlikte gerçekleştirdiğimiz bisiklet turu, bisikletseverlerin katılımıyla festival havasında gerçekleştirildi.

Bu gün sabah 10,30 'da Aktekke 15 Temmuz Kent Meydanında toplanan gönüllü bisiklet severler pedal çevirdi. Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim öncülüğünde Aktekke 15 Temmuz Kent Meydandanı'ndan 1. İstasyon Caddesi Kemal Kayaş Stadyumu'ndan tekrar meydana dönüş yapıldı.

İyi ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunmak ve bağımlılıkların zararlarına karşı farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’na her yaştan bisikletsever yoğun ilgi gösterdi.

Programa Vali Sarıibrahim'in yanı sıra Karaman Yeşilay Şube Başkanı İhsan Duru ve çok sayıda protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.